formatan sonra driverleri kurtaran progr

HPQ-User
24-07-2008, 11:59   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

nevşehirli sormuş:
2 kere üst üste format çektik bilgisayara xp ve xp sp 2 li cd lerden şu anda xp yüklü ancak yeni kullanıcı olduğumuzdan ethernet driverını yükleyemiyoruz disketi var ama olmuyor bi türlü bunun yerine formattan sonra driverlerı tekrar getiren bir porgram varmı varsa bana lütfen yardımcı olun yalnız ethernet firmasının ana sayfasındanda yüklediysemde driver çalışmıyor anlaycağınız ürtim hatası var bir çok kişi aynı sorunu yaşamış

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
256 ram 256 ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)

Feel Good
24-07-2008, 12:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,688 mesaj

valla driver genius professional programı var ama o format atmdan önce driverleri yedeklemek için mi kullanıodu yoksa geri getirmek için mi kullanılıo bilmiyorum! ?

Kapalı Hesap (53751)
24-07-2008, 12:06   |  #3  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Açıkçası driverların geleceğini sanmıyorum anca bu driverlarda exe dosyası olduğu için formattan önce C'de varsa exe halinde kurulum dosyası veri kurtarma programlarıyla o dosya geri gelir yüklersiniz ama zaten 2 kere format atmışsınız ve zaten üretici web sitesinde de o dosya var:(

supercocuk
24-07-2008, 12:09   |  #4  
supercocuk avatarı
Yıllanmış Üye
550 mesaj
Coşkun OLCA
Açıkçası driverların geleceğini sanmıyorum anca bu driverlarda exe dosyası olduğu için formattan önce C'de varsa exe halinde kurulum dosyası veri kurtarma programlarıyla o dosya geri gelir yüklersiniz ama zaten 2 kere format atmışsınız ve zaten üretici web sitesinde de o dosya var:(
Katılıyorum.Zira 2 format geçmiş üstünden zaten ve ancak bu dosyaları kurtarmak yerine o dosyaları internet üzerinde driver olarak aramak tek seçeneğiniz.Bir yandan bilgisayar hatalıysa teknik servisine götürün diyeceğim ama garanti çoktan bitmiştir herhalde.

Banned
24-07-2008, 12:32   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Bazı sürücüler tıklayınca yükleme başlar ve üklenirken nedense bazıları nat eder.

Sürücünüzü cd den bilgisayara kopyalayıp sağ tıklayıp winrar ile çıkartın ( aynı rar arşivi gibi çıkacaktır). Aygıt yöneticisni açıp kartınızın üzerine gelip sağ tıklayıp özellikler sürücü sekmesinden sürücüyü güncelleştir deyip  arama ben seçeceğim- gözat seçeneklerinden çıkarttığınız dosyayı bulun, gözatta winxp  çıkarttığınız dosyada sürücü yükleyici genelde winxp dosyası ile çıkar, bulup yükleyin.

ustunahmet
24-07-2008, 12:50   |  #6  
Yıllanmış Üye
371 mesaj

geçenlerde bende format attım ve drıvermax diye bir program buldum ilk önce tarattım eksik drıverları buldu bir tıkla son güncellenen drıverları indirmeye başladı tavsiye ederim

Son Düzenleme: ustunahmet ~ 24 Temmuz 2008 12:51
flotasyon
24-07-2008, 13:49   |  #7  
Taze Üye
4 mesaj

Öncelikle  ethernet kartınız tümleşik mi yada ayrı mı ayrı ise üzerinde yazan chipsetden arama yapabilirsiniz eğer tümleşik ise ana kart üretinizin sitesinden kolaylıkla bulursnuz öncelikle doğru driveri tespit edin sonrası kolay

Banned
24-07-2008, 18:10   |  #8  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
1,447 mesaj

Bunun bir yolu var format atmadan önce DriverGenius programını indirip. dirverlerinizi yedekleyein ama D sürücüsüne yedekleyinn. Format bitikten sonra tek tıklama ile driverler yükleniyor reset atın sonra tüm deriverler yerinde.
programı aşağıdaki linkte indiribelirsiniz.

kudo
24-07-2008, 21:28   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
807 mesaj

iyi gunler

(  my recovery file  ) kullan dicem ama kesin bi sonuc alacağını sanmıyorum prgram ucretli ama işe yarayan sağlam bi program

hepatit
24-07-2008, 22:58   |  #10  
Taze Üye
8 mesaj

etehernet kartları driver konusunda problemli olanlardan ise uğraşma 8-10 ytlye bitane al ve tak bi daha sıkıntı çekme dosya kurtarma araçları kesin sonuç vermez.illede uğraşcam dersen üreticisi hala varsa ve web i de varsa mail at sana driveri vbden göndermelerini iste. ben böyle bir usb adsl modemin driverini istemistim ve gönderdiler.

sukruala
25-07-2008, 00:39   |  #11  
Taze Üye
7 mesaj
suskun_kral
Bunun bir yolu var format atmadan önce DriverGenius programını indirip. dirverlerinizi yedekleyein ama D sürücüsüne yedekleyinn. Format bitikten sonra tek tıklama ile driverler yükleniyor reset atın sonra tüm deriverler yerinde.
programı aşağıdaki linkte indiribelirsiniz.

15 günlük program indirmeyin baska yerde aratın full sürümünü bulup indirdim ben sizde yapın deneyin

man on the moon
25-07-2008, 00:42   |  #12  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

keşke ethernet kartın hakkında bir şeyler yazsaydın.