Formatta attım hdd yi de deiştirdim Yardım LÜtfenn

karayigit
04-03-2009, 20:31   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Bilgisayarda acayip bi yawaşlık war..Cpu kullanımı çok fazla, ara ara kasılmalar kitlenmeler oluyo.Format attım 1 ay gitmedi..Hdd eskidi dedim gittim yeni hdd aldım yine değişen bişi yok.1 ay gitmiyo attığım format, başta herşey normal gibi ama öbür aya çıkamadan yine aynı kasılmalar geliyo..Hdd den anakarta giden kırmızı kablo eskidi dedim onuda değiştirdim yok yok..Kısaca harddiskte bi sorun yok nerde ne sorun war bilmiyorum yardım edin lütfen..

CPU Türü                                          
Intel Pentium 4, 2600 MHz (13 x 200)
      Anakart Adı                                       Intel Rock Lake D865PERL  (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM)
      Anakart Çipseti                                   Intel Springdale i865PE
Ram: 1 Gb 512x2
Harddisk Seagate 160 gb
İşletim Sistemi:Windows Xp Sp3

ramazandemiray
04-03-2009, 21:37   |  #2  
Üye
52 mesaj

benim anladım kadarıy pc her ay format attın da kasıyomuş ben şunu tavsiye edrim eger virüs olam ihtimaline karşı  pc deki öenemli bilgilerini paşka bir yere yedeklerim daha sonra güzel bir fdisk çekip yeniden işletim sistemi kurmayı denerim eger yinede bnların olma ihtimaline karşı pc virüs bulaşmadan ghost alırım yani sistem bilgilerini yedeklemiş olurum her ay format atmak yerinr 2 dk da pc eski haline gelebilir ghostunu alarak...

karayigit
04-03-2009, 23:04   |  #3  
OP Taze Üye
15 mesaj

Format atıyorum normale dönüyo gibi fakat 2-3 haftada yawaşlayıp kasmaya başlıyo tekrar..Bİyerde akımmı fazla geliyo noluyo yada anakartım mı eskidi yada işlemcim mi eskidi ki ? Öyle yapıcam olmassa ghost olarak ne önerirsin norton ghost ?

asi_kralll
05-03-2009, 09:38   |  #4  
Yeni Üye
28 mesaj

Dostum arkadaşıma katılıyorum bilgilerini her zaman için yedekle.Senin sorunun büyük bi olasılık işlemcinde çünkü bu tip kasılmalar işlemciden kaynaklanır genelde ama başka bi parçadan da olabilr sen bi işlemcini kontrol et bu arada ghost içinde  Norton Ghost 14.0 ı dene olmazsa değiştirirsin.