Forum Çöplüğe Doğru Gidiyor...

Yetenek
05-05-2012, 14:00   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
508 mesaj

Bu konu ne kadar gerekli tartışılır ama ben fikirlerimi bir yerlere yazmak istedim...
İşin kısası şu Chip forumu aldı başını gidiyor ama nereye gitti belli değil. O kadar saçma sapan konular o konulara bir o kadar saçma cevaplar. Ard arda açılan aynı çöp konular. Bu konular yüzünden gerçketen sorunu olan arkadaşlara yardımcı olamıyan bizler ve daha binlerce sorun var buraya yazılabilecek...
İşin en kötü yanıda bir moderatörümüz bile yoki burda konuları incelesin ve bize yardımcı olsun... Hayır ben illa resmi bir moderatör istemiyorum ne bileyim görevlendirsinler birilerini onlar bakar bu işlere. Şu an bu forumda yıllarını eskitmiş o kadar değerli ustalar varki bilgi dolu ama onlarda artık sıkıldı diye düşünüyorum. En basit örnekle bu iş böyle. Zaten imza ve profil ayarlarımızı düzeltemiyoruz. BUg yüzünden anca foğum tarihi istiyor.

Aslında bunları yazarken bir kez daha soğudum bu forumdan. Benim gitmem bu forumu ne kadar etkiler bilmem ama bu işler böyle gitmeye devam ederse sanırım artık daha iyi forumlara gitmek isteyeceğim...

Eğerki yazımı sonuna kadar okuyup bana hak veriyorsanız lütfen sizde desteğinizi belirtin. 

Yada okuyup görüşlerimi yanlış buluyoırsanız lütfen sizlerde belirtinki benmi yanlşım yoksa düzenmi yanlış bir çözelim...

Teşekkürler...

ekran kartı
05-05-2012, 14:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Haklısın. Son günlerde diğer üyelerimiz de bu konuya parmak bastı. Forumda denetleyici bir mekanizma eksikliği var.

secretboy
05-05-2012, 14:12   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
173 mesaj

haklısın..bazı gereksiz arkadaşların açtığı art arda açtığını konulardan yardıma ihtiyacı olan  arkadaşların konularını görümeyip yardım edemiyoruz.buna bir çözüm bulunmalı

Kapalı Hesap (154666)
05-05-2012, 14:21   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Gayet doğru tespitler.
Forumu forum yapan bizler isek öncelikli hata bizlerdedir. Bir yamyam olarak ben bile kendimi gereksiz bulmaya başladım artık. Çünki sadece bilimsel konularda tartışma açmaya itina gösteriyorum. Bununla beraber elbette ki eğlence amaçlı sohbetlere de çoğunlukla icabet etmişimdir.
Daha önceleri açmış olduğum bir konuda tartışırken bu tip forumların reytingini belirleyen unsurun siteye tıklanma adetinin önemli olduğunu öğrendiğimden beridir konu içeriklerini incelemeye koyulmuştum.
EĞER BİZ ÜYELER SADECE GERÇEK ANLAMDA BİLİMSEL VE TEKNOLİJİK KONULARDA FORUMLARA KATILIP TARTIŞMAYA BAŞLAYACAK OLURSAK GÜNLÜK MESAJ SAYISI TAHMİNİM 10 ADEDİ GEÇMEYECEKTİR.
Bu durum haliyle site tık sayısını ciddi bir şekilde etkileyecek olup işte o zaman modaratörler ortaya çıkacaklardır.

Kapalı Hesap (91855)
05-05-2012, 14:30   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

hiç aktif moderatör yok sanırım hepsi ölmüş
moderatör olmak için mesaj attım cevap veren yok

Yetenek
05-05-2012, 14:32   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
508 mesaj

İşte asıl sorun orada başlıyor bu gidişle bu foruma modaratör bile el atarsa artık çok geç olmuş olabilir...