fotoğrafları gizlemek için yardımmm

sandraf
06-07-2008, 20:26   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
111 mesaj

fotoğraf ve videoları,zarar vermeden(winzip ile yapılınca bozulurmuşşş) gizleyebilen yada parola ile açılmasını sağlayan yöntem yada program varmıdır?hangisini tavsiye edersiniz?illa programmı gerek? hide xp programı var ama oda zarar verirmi bilmiyorum?lütfen yardım....(bilgisayarım fat 32)

Banned
06-07-2008, 21:11   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

a.) tümünü bir dosyaya taşıyın dosyanın özelliklerine girip gizli seçeneğini seçin
b.) Dosyanın özelliklerine girip güvenlik sekmesinden,kendi kullanıcı hesabınız harici hesapları seçip düzenle seçeneğinden tüm izinleri devre dışı bırakın.Bu şekilde sisteminizde sadee sizin kullanıcı hesabınızla hesap açıldığında dosyalar gözükür ve kullanılabilinir.

B şıkkını bu işi yapan programların yaptığını bir nevi manuel yapmanız için verdim. Asıl önemli nota manuel yada programla, sisteminişzde sizin kullanıcı hesbınız kullanılmaz hale gelirdiğinde, virüs vs. sebeblerle format attığınızda vs. şifrelenen, izinler kaldırılarak özellştirilen tüm dosyalar okunmaz hale gelecektir. Bu dosyaları kurtarmak için çok çaba harcayıp neticede alamayabilirsiniz.Bu sebeble dosyaları şifreleme konusunu iyice düşünmenizi öneririm. Bu işlemi yapacak program soruyorsanız sadece nette klasör gizleme,şifreleme diye artmanız yeterli....

viking20
06-07-2008, 22:00   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

birkez daha çok iyi düşünmenizi arkadaşım gibi bende öneririm.

Methodman
06-07-2008, 22:05   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
33 mesaj

http://download.chip.eu/tr/Micro ... der-1.0_161102.html

Bu program çok çok basit sadece istediğin dosya ve klasörleri Private folder'a atıp kitliyorsun ve sonra yükleme esnasında belirlemiş olduğun şifre ile istediğin zaman erişebiliyorsun!!(dosyalarından çıktıktan sonra klasörün üstüne gelip lock seçeneğini tıklayarak tekrar kilitlemeyi unutma)