FOTOĞRAFTAN VİDEO YAPMAK (?)

serkan33
24-08-2007, 14:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar forumda yeniyim, işi bilenler arasında "bebe ruhi" nickini almalıydım belki ama sorum şu:
fotoğraflarımın bir kısmını "windows movie maker"  kullanarak slide show haline getirmiştim.  Yaptığım şeyi sıradan slide show dan ayıran şey başına ve sonuna bir yazı eklemem ve fotoğraftan fotoğrafa geçerken değişik geçişler kullanabilmemdi ha bir de müzik ekleyebilmiştim.

Bu sefer burada fotoğraflardan VİDEO yapmak diye bir şeyin konuşulduğunu duydum. Bu iş benim yukarıda anlattığımdan mı ibaret yoksa fotoğraftan VİDEO yapmak denen şey daha ileri daha güzel bişey mi.? mesela neler yapılabiliyor?
PROSHOW diye bir programdan bahsediliyor. sanıyorum en güzellerinden imiş.
Benim yapmayı isteyebileceğim bir kaç şey:

Slide ın kendi akışı içinde bazı fotoğrafların mesela renkliden siyah beyaza  YAVAŞ YAVAŞ dönüşümünü o gösteri içine katmak isterim. Yada ne bileyim foroğraf kendi gerçek görüntüsünden yavaş yavaş bir yağlıboya tablo görüntüsüne dönüşebilir yada kalabalık bir resimde genelden sadece bir kişiye yavaş yavaş bir zoomlama yapılabilir ve gösteri sonra diğer fotoğraflar ile devam edebilir. işte bu türden şeyleri FREEWARE OLAN VE VİSTA İLE ÇALIŞAN bir programla yapmak isterim. ÖNERİLERİNİZ?
şimdiden teşekkürler.

Son Düzenleme: serkan33 ~ 24 Ağustos 2007 14:50
karabela
24-08-2007, 16:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
527 mesaj

adobe premium pro var sanırsam birde movimaker 2 ; ama sende çok şey istion oraya zoom buraya bilmem ne Kahkaha onları bilemem.

TxT
24-08-2007, 17:26   |  #3  
Üye
89 mesaj

dediğin gibi arkadaşım senin movie ile yaptığın slide (uzantısı mpg,wmv yada avi olduğu için video die söyleniyor )
proshow a gelincede proshowda yada buna benzer programlarda efektler çok sayıda dilediğince kaliteli güzel efekt seçebilme imkanın oluyor Göz kırpma bu kadar yetermi yoksa daha dataylara girelimmi ?

hypnoze
29-08-2007, 20:13   |  #4  
Taze Üye
12 mesaj

beyler PROSHOW GOLD la da aynen dediklerin yapıla biliyo hemde programın kullanımıda kolay..o yzden proshow gold'u öneririm sana...;)