foxconn bios güncelleme

HELLİX
18-09-2010, 16:50   |  #1  
HELLİX avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
132 mesaj

Arkadaşlar öncelikle foxconn anakartımın biosunun windows üzerinden kodlarla uğraşmadana nasıl günceleneceğini öğrendiğim için yazıyorum yapacağımız işlemler oldukça basit ilk önce bu linkten "fox liveupdate" programını indiriyoruz http://www.foxconnchannel.com/su ... spx?ID=en-us0002350

açılan programda online update tuşunda basınız!..

online update tuşunda yıkladıktan sonra update bios bölümüne tıkla

update biosa tıkladıktan sonra start tuşuna basıyoruz ve biosunuzun yeni sürümü olup olmadığına bakıyor varsa yeni sürümü indirip yükleme işlemine geçiyor programın yüklenip yüklenmemesini soruyor izin verip yüklemeye başlıyoruz ardından işlem tamamlanınca restart atmak isteyecektir tıklayıp yeniden başlatıyoruz
boot ettikten sonra diskleri kontrol edecektir (hata taraması) sakın arıza oldu zannetmeyin bittikten sonra tekrar başlayacak ve artık yeni biosa sahipsiniz. Yeni biosunuzla başarılar

BUNLARA KESİNLİKLE DİKKAT ET!..*Kesinlikle elektirğin kesilmesine izin verme
*Sakın  işlemler tamamlanmadan pc'ye restart atma yoksa pc elinde kalır</p

Son Düzenleme: TuncaBozkurt ~ 19 Eylül 2010 10:45
ByDjCnR
07-02-2011, 20:37   |  #2  
Yeni Üye
49 mesaj

Kardşm Aynn Dediğini Yptm ve Bios Güncellendi Yeni Logo War ve Güncelleme Tarihi Falan Değişti Ama PC Tam Windows XP Ekranına Gelicekken "Verifying Pool Data" Die Hata Verip Reset Atıyo ve Bi Türlü Açılmadı PC :( Harddiski Görmüyo Galiba :( Eğer O Harddiske Bişey Olursa Ben Bittim Ne Olur Yardım Et...

HELLİX
28-02-2011, 16:19   |  #3  
HELLİX avatarı
OP Yıllanmış Üye
132 mesaj

Elektriği kesmediysen bi sorun olmaz (çünkü bu benim başıma gelmişti ve anakartım yanmıştı) ama yükleme ekranını gördüysen sorun yok. Format atmayı dene. Gördüğün pencere hdd doğrulama ve hata tespit programı olabilir. Veya hdd'yi başka pc'ye tak hdd'yi görüp görmediğini kontrol et.