Foxconn: Yeni iPhone'dan yeni işaret!

CHIP Online
17-04-2013, 13:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

iPhone 5S'in çok yakınımızda olduğunu gösteren son işaret bakın kimden geldi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/fox ... i-isaret_39827.html

Resimlerle: Galaxy S3 ve iPhone 5 kapışıyor!

Apple'ın Asya'daki en büyük tedarikçisi olan Foxconn, durgun geçen yılbaşı sonrası dönemin geride kalmasıyla birlikte yeni işçi alımına başladı. Çin'de üretim yapan firma, Zhengzhou'da bulunan en büyük tesisine, Mart ayının son haftasından beri haftada 10.000 işçi alıyor.


Foxconn'un istihdam oranlarını elektronik piyasasında görülen dalgalanmalarla uyumlu olarak ayarladığı biliniyor. Ancak firmanın durgun geçen birkaç ayın ardından yeniden işçi almaya başlamasının tek nedeninin bu olmadığı belirtiliyor. Wall Street Journal'ın bir Foxconn yetkilisine dayandırdığı haberine göre firma, yeni iPhone'un üretimine hazırlanıyor. Üretim planlarına doğrudan erişimi olduğu belirtilen yetkiliye göre yeni iPhone'un üretimine yılın ikinci çeyreği, belki de içinde bulunduğumuz ay başlanacak.


iPhone ve iPad satışlarındaki gerileme nedeniyle gelirlerinde düşüş yaşayan Foxconn, yeni iPhone sayesinde üretimini arttırmayı umuyor. Üretimdeki artışın gelirler üzerindeki etkisinin Mayıs ayından itibaren hissedileceği belirtiliyor.

Tüm Konu: Foxconn: Yeni iPhone'dan yeni işaret!

Resimlerle: Galaxy S3 ve iPhone 5 kapışıyor!

Kaynak: www.chip.com.tr