Fransa'nın en büyük Apple satıcısı kapandı

CHIP Online
07-06-2012, 21:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Fransa'daki en büyük Apple yetkili satıcısından Apple hakkında şok suçlamalar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/fra ... -kapandi_34100.html

Resimlerle: Unutulan 11 Apple ürünü!

Apple'ın Fransa'daki en büyük yetkili satıcısı eBizcuss, tüm mağazalarını kapatıyor ve çalışanlarını işten çıkarıyor. İşsiz kalan çalışanlar, Paris'te Apple mağazalarının önünde kırmızı Apple logolu tulumlarıyla bu durumu protesto ediyorlar.


eBizcuss, Apple'ı Ocak ayında yeterince MacBook ve iPad sağlamaması ve kendi mağazalarına öncelik vermesi nedeniye dava etmişti. "Teknoloji devi bizi ezdi" diyen CEO Francois Prudent, mağazalarının iPhone 4S tedarik edemediğini ve Apple'ın bu konuda güvenilmez oluşunun geçen sene yüzde 30 gelir kaybına yol açtığını söyledi. Prudent, yeniden satıcılara uygulanan sıkı gereksinimler nedeniyle 6.5 milyon dolar harcadıklarından da yakındı.


French Tribunal of Commerce, eBizcuss'un likidasyonunu 31 Mayıs'ta başlattı ve bu iş için bir yönetici atadı. eBizcuss, 20 Haziran'a dek teklif almaya devam edecek. Şirketin varlıkları, borçlarını kapatmakta kullanılacak. Mağazaların kapatılmış olması, Fransa'da Apple mağazasının bulunmadığı alanlarda kullanıcıların Mac ve iOS için destek alamayacağı anlamına da geliyor.

Tüm Konu: Fransa'nın en büyük Apple satıcısı kapandı

Resimlerle: Unutulan 11 Apple ürünü!

Kaynak: www.chip.com.tr