Futbol bahane, LCD şahane

CHIP Online
17-05-2008, 18:18   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Teknoloji marketleri, LCD veya plazma TV'ye geçmeyenler için Avrupa Şampiyonası kozunu kullanıyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Futbol-bahane-LCD-sahane_6933.html

Vatan Bilgisayar Genel Müdürü Hasan Vatan, yaptığı açıklamada, son yılların en gözde teknolojik yeniliklerinden birisinin, her evde bulunan "tüplü" TV'lerin, yerlerini LCD ve Plazma ekran kullanan televizyonlara bırakması olduğunu kaydetti.

Bu yeni teknolojilerin, çok daha net ve canlı görüntü vermesi ve az yer kaplaması nedeniyle talep edildiğini kaydeden Vatan, "Önemli bir ilgi olmasına rağmen, son birkaç aydır yaşanan genel ekonomik durgunluk nedeniyle, tüm ürünlerde olduğu gibi LCD ve plazma TV satışları da azaldı. Almak niyetinde olanlar, paralarını ellerinde tutmak amacıyla, birkaç bin YTL'ye ulaşan fiyatlı bu ürünleri almayı erteliyor" dedi.

Düşen satışları artırmak için, diğer teknoloji marketleride olduğu gibi kampanyalar düzenlediklerini ifade eden Vatan, "Biz banka destekli kampanyalar düzenlerken, diğer teknoloji marketlerin de nakit alışverişe yönelik kampanyalar yaptığını takip ediyoruz. Ancak, durgunluk öncesi çok miktarda LCD ve plazma TV satmamıza rağmen, aynı koşullardaki kampanyalarla şu anda yarı miktarda ürün satabildik" dedi.

Şampiyona beklentisi
Vatan, önemli spor organizasyonlarının, TV'leri yenilemek için her zaman iyi bir bahane olduğunu ifade ederek, "Önümüzdeki dönemde satışların artması konusundaki en önemli beklentimiz, 7 Haziran'da başlayacak 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası" dedi.

Vatandaşların bu yıl da bütün Avrupa'nın, hatta dünyanın önemle takip edeceği maçları, yeni ve büyük ekran bir TV'de izlemek isteyeceklerini ifade eden Vatan, şöyle devam etti: "Henüz şampiyona havası yakalanmadı, ancak, tarih yaklaştıkça satışların artacağını tahmin ediyoruz. Önceki yıllarda olduğu gibi, LCD ve plazma TV'ye geçmeyi öteleyenler için bu organizasyon çok iyi bir bahane olacak ve sektöre canlılık getirecek. Şampiyona öncesi tüm marketler gibi kampanyalarımızı sürdüreceğiz."

Tüm konu: Futbol bahane, LCD şahane

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Şampiyona öncesinde yeni bir TV almak ister misiniz?

Faik Özkara
17-05-2008, 18:36   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2008

Tabiki alırdım.Tam tersi LCD TV'ler düşüşe geçti.Yükselişe değil.Plazma TV bile düşüşe geçti ama alan yok maalesef.Herkez Tüplü TV'leri tercih ediyor.Arçeliğin bile 72 Ekran Tüplü TV'leri 500 YTL iken biaz daha para koyup(500 YTL) çok güzel bir 82 ekran LCD TV alınabilir ama bütçe malesef buna yetmiyor.Yapıcakları tek şey tüplü TV devrini sona erdirmektir ve LCD ve Plazma devrini başlatmaktır.Düşüncem böyle.