G Data CloudSecurity [IE,Firefox eklentisi]

viking20
06-08-2011, 21:12   |  #1  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

G Data CloudSecurity [IE,Firefox eklentisi] 
ücretsiz güvenlik eklentisi
http://www.free-cloudsecurity.com/tr/
http://www.free-cloudsecurity.com/tr/kurulum-kilavuzu.html
G Data CloudSecurity Free, zararlı yazılım ve olta atma saldırılarına karşı gerçek zamanlı koruma.
G Data CloudSecurity, popüler Internet Explorer ve Mozilla Firefox tarayıcıları için yeni, ücretsiz bir eklentidir.Zararlı yazılım dağıtımında ve olta atma girişimlerinde kullanılan Web sitelerine erişimi, gerçek zamanlı olarak ve etkili bir şekilde engeller. Eklenti, kurulu herhangi başka bir güvenlik paketinin yanı sıra kullanılabilir ve kurulur kurulmaz işleme başlamaya hazırdır; fazladan herhangi bir yapılandırma gerektirmez. Web'de daha fazla güvenlik elde etmenin, ödüllü güvenlik yazılımları üreticisi G Data tarafından sunulan, kolay yolu. 
* Internet Explorer ve Mozilla Firefox için ücretsiz eklenti
* Zararlı yazılım ve olta atma Web sitelerine erişimi engeller
* Bir kez kurulur – güncelleştirme gerekmez
* PC performansı etkilenmez
* Ücretsiz AV programlarının ideal tamamlayıcısı
* Diğer bütün güvenlik ürünleriyle uyumlu

G Data CloudSecurity eklentisi nasıl çalışır?
Kurulumdan sonra, tarayıcınızda G Data CloudSecurity düğmesini göreceksiniz(resimde kırmızı ok).

Bu düğmenin varlığı, tarayıcınızın G Data CloudSecurity eklentisiyle korunduğu anlamına gelir.
SIKÇA SORULAN SORULAR
S:G Data CloudSecurity, virüs yazılımımla uyumlu mu?
C:Evet, G Data CloudSecurity, bütün antivirüs çözümleriyle uyumludur.
S:Bir G Data ürünü kullanırken ayrıca G Data CloudSecurity'ye de ihtiyacım var mı?
C:Hayır, zaten tüm G Data ürünleri bulut teknolojisini içerir. Bilgisayarınızda çalışan bir G Data çözümü varsa, G Data CloudSecurity'yi kurmanıza gerek yoktur.
S:G Data, Internet'te nerelerde dolaştığımı biliyor mu?
C:Hayır, taranan her Web sitesi, bulut işletim sistemine tamamen anonim bir şekilde iletilir. Dolayısıyla G Data, hangi kullanıcının Internet'te ne zaman ve nerelerde dolaştığını izleyemez.
S:G Data'nın aniden piyasaya ücretsiz bir araç sürmesinin belirli bir nedeni var mı?
C:Evet, bu soru çok da anlamsız değil. Tarayıcı eklentimizle, Web koruması sunmayan bir antivirüs yazılımı kullananları korumak istiyoruz. G Data CloudSecurity, bu gibi kullanıcılar için, Internet'teki olta atma ve zararlı yazılım sitelerine karşı ek bir koruma sağlar.
S:G Data CloudSecurity bir deneme sürümü mü?
C:Hayır, G Data CloudSecurity, Firefox ve Internet Explorer için, bütün özelliklere sahip ve ücretsiz bir eklentidir.
S:G Data CloudSecurity Internet'te dolaşma işlemini yavaşlatır mı?
C:Hayır, çünkü Web sitelerinin taranması, Internet'de dolaşma işleminden daha hızlı gerçekleşir.
S:G Data CloudSecurity neden sadece Internet Explorer ve Firefox ile kullanılabiliyor?
C:Internet Explorer ve Mozilla Firefox bir arada, yüzde 80'lik bir pazar payına sahiptir. Dolayısıyla, öncelikle bu iki tarayıcıyı tercih ettik. Eklentinin diğer tarayıcılar için olan sürümlerinin hazırlanması gündemdedir.
S:G Data CloudSecurity, Mozilla Firefox ve Internet Explorer'ın hangi sürümleriyle çalışır?
C:Mozilla Firefox: Sürüm 3.0.* ile 4.0.*
Internet Explorer: Sürüm 6'dan itibaren

--------

Son Düzenleme: viking20 ~ 07 Ağustos 2011 11:19
bybarut
06-08-2011, 21:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
938 mesaj

Bu eklentiyi kurdum denetlediğimde msn TR bile zararlı site güvenilmeyen site görüyor nasıl olacak

Son Düzenleme: bybarut ~ 06 Ağustos 2011 21:52
viking20
06-08-2011, 22:08   |  #3  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
7,681 mesaj
Alıntı: bybarut  
Bu eklentiyi kurdum denetlediğimde msn TR bile zararlı site güvenilmeyen site görüyor nasıl
acaba dediğin gibi mi? diyerek denedim ve ben de hata vermedi.Sayfa her zaman ki gibi normal açıldı.

bybarut
07-08-2011, 14:33   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
938 mesaj
Alıntı: viking20  
acaba dediğin gibi mi? diyerek denedim ve ben de hata vermedi.Sayfa her zaman ki gibi normal açıldı.
Bende neden böyle oluyor o zaman acaba tarama sonucu temiz çıktı ama çözemedim...Tşk...

viking20
07-08-2011, 14:53   |  #5  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
7,681 mesaj

ayrıca dikkat ettim,sayfa açılma hızında düşüş yok.