Galaxy S'ten bir büyük rekor daha...

CHIP Online
05-01-2011, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Samsung, Galaxy S ile bir büyük rekora daha imza attı: İşte cep devinin akıl almaz başarısı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/gala ... kor-daha_24511.html

Resimlerle: Mini(!) Samsung Galaxy S!

Samsung, son yıllarda ürettiği yeni jenerasyon telefonlar ve özellikle akıllı telefonlarla cep telefonu piyasasında büyük bir pay kaptı. Firmanın 2010 satışlarıysa bu payın ne kadar büyüdüğüne büyük bir örnek teşkil ediyor.

Firma, hali hazırda yapılan Galaxy S telefon satışlarından bir hayli mutluydu. Kasım ayında yapılan açıklamada 9.3 milyon Galaxy S satışı yapıldığı duyurulmuştu. 2010'nun genel satış rakamıysa dudak uçuklatacak cinste oldu. Yıl içerisinde, dünya çapında 10 milyondan fazla Galaxy S telefon satışı yapıldığını açıklayan firma, aynı zamanda da Android telefonlar arasında 10 milyon satış barajını geçen ilk telefon oldu.

Samsung Hub'dan yapılan açıklamaya göreyse cihaz; ortalamada her ay 1.4 milyon, gün başınaysa 400.000 adet satış yaptı. Satışların büyük çoğunluğuysa Amerika'da gerçekleşti.

Tüm konu: Galaxy S'ten bir büyük rekor daha...

İzleyin: Nexus S artık yalnız değil!

Resimlerle: Mini(!) Samsung Galaxy S!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Galaxy S'in bu kadar ilgi görmesini neye bağlıyorsunuz?

posicor
05-01-2011, 12:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
358 mesaj

Kesinlikle android, bir süre önce nokia ve iphone'u bırakıp htc desire'a geçtim ve şunu çok net söyleyebilirimki android işletim sistemi diğer ikisinin toplamından daha iyi.Eğer yeterince azimliyseniz ve telefonunuzun donanımı yeterliyse (htc desire ve desire hd, galaxy s, nexus s,...) telefonda rahat  yapılamayacağına inandığınız pekçok şeyi yapabiliyorsunuz, altyazılı divx seyretme (üstelik torrent de var), native wifi hotspot, flash stream (diziport vs.) veya usb host, vs vs Üstelik bunların hiçbiri için (usb host için biraz ama şart değil) telefonunuzu root etmenize veya kırmanıza da gerek yok

firaristt
05-01-2011, 14:40   |  #3  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

Galaxy S'im 1.5hafta önce geldi şimdi 2.2.1 Froyo versiyonunu kullanıyorum... Türkçe dil desteği var... eğer bağlanabileceeğim bir wireless varsa sanki pc küçülmüşte cebime girmiş gibi :D bazen pc i açmaya üşenip telefondan işimi hallediyorum gerisini siz düşünün... dokunmatikte neredeyse rakipsiz bir alet.. en küçük dokunuşunuzu bile hissediyor(dokunduğunuzun farkında olmuyorsunuz) tabii siz dokunduğunuzu hissettiğinizde çoktan işlem bitmiş oluyor... hele o ekran.. pc nin monitörü ve TV sanki siyah beyaz da telefonun ki bugünkü LED :D karşılaştırmasını siz yapın artık :D flash desteği ile pc den girdiğiniz internet ile arasında neredeyse hiç fark yok... daha çok satar bu telefon.. tahminim 13milyonu geçeceği yönünde.. 4" lik ekranda video-film-oyun un zevki diğer telefonlara göre çok daha iyi... Süper AMOLED ekran ile cam gibi görüntü var zaten... pil olarak çok abartmadığınızda 2gün gidiyor :D (telefonu ilk aldığımda 1gün anca gidiyordu... gnde 13saat civarında kullanıyorudum xD ) tek eskiği kamera flash ı...

ve site yöneticilerinden bi ricam var... Telefondan girdiğimde yorum yazamıyorum. Bi el atarsanız sevinirim :))

telefonu alıcaklar ve almış olanların soruları varsa çekinemden sorabilirler :)) (ö.m. ile sorularınızı gönderebilirsiniz..)

okinkurt
05-01-2011, 15:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

samsungun malları zaten kaliteli oluyor şaşırmadım:)

fatihdw
05-01-2011, 23:09   |  #5  
fatihdw avatarı
Yıllanmış Üye
475 mesaj

samsung firması hakikaten çok enteresan maddi olarak çok kuvvetli hangi elektronik ürünü yapmaya kalkışsa en iyisini yapıyorlar.

GALAXY S'te çok muhteşem bir cihaz yalnız samsung beyaz eşyaları görmenizi tavsiye ederim diğer markalara bakası ble gelmiyor insanın...

SüRmenaJ KaOSs
06-01-2011, 03:06   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,907 mesaj

5800 forevır :D

okinkurt
06-01-2011, 21:39   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

bende monitör samsung çok memnunum harika görüntü var parasına göre ama eski model samsung telefonlar okadar iyi değildi yeniler iyi ama..