Galaxy S5 nasıl root'lanır?

CHIP Online
22-04-2014, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Samsung'un yeni satışa çıkan Galaxy S5'ini nasıl root'layabileceğinizi adım adım anlatıyoruz!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/gal ... ot-lanir_46700.html

Resimlerle: Ve karşınızda Galaxy S5!

Galaxy S5'i birkaç basit adımda root'lamanız artık mümkün. Bu sayede Samsung'un ihtiyaç duymadığınız uygulamalarını kaldırabilir, telefonunuzun denetimini tam olarak elinize alabilirsiniz.


Root'lama işlemlerine başlamadan önce uyarımızı yapalım: İpuçlarımıza harfiyen uymaya dikkat edin, yapacağınız küçük bir yanlışlık, cihazınızın "tuğla" haline gelmesine neden olabilir. Bunun yanında root işleminin telefonunuzu garanti kapsamı dışında bırakabileceğini unutmayın. Samsung cihazlarının root'u kaldırsanız bile, daha önce root'ladığınızı gösterecek özel, dahili bir sayaçla geldiğini söyleyelim.


Root'lamaya başlamadan önce gerekli sürücüleri yüklemiş olmanız gerekiyor. Bu sürücüleri genellikle Samsung'un web sitesinden indirebilirsiniz. Başlamadan önce Görev Yöneticisi'ni açın ve İşlemler sekmesinden Samsung yazılımlarının görevini sonlandırın.


Çıkabilecek sorunlara engel olmak için, telefonunuzu PC'nize bir USB hub üzerinden değil, direkt olarak bağlayın ve sadece orijinal kabloyu kullanın (diğer kablolar root sırasında sorun çıkarabiliyorlar).


Odin ve CF-Auto-Root araçlarına da ihtiyacınız olacak. Piyasada farklı Galaxy S5 modelleri bulunduğundan bu araçların elinizdeki Galaxy S5 modeline uygun olanını indirmeye dikkat edin. Qualcomm işlemcili S5'in model numarası SM-G900F. Exynos işlemcili S5'in model numarası ise G900H.


Tüm Konu: Galaxy S5 nasıl root'lanır?

Resimlerle: Ve karşınızda Galaxy S5!

Kaynak: www.chip.com.tr