Galaxy Tab 10.1'in yasağı kalkmadı

CHIP Online
03-07-2012, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Mahkeme, Samsung'u üzen kararını tekrarladı, bunun cep devi için anlamı ise...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/gal ... kalkmadi_34585.html

Resimlerle: Samsung Galaxy S3 test merkezimizde...

San Jose, Kaliforniya'daki yerel mahkeme, Samsung'un Galaxy Tab 10.1 tabletinin ABD'deki satışının yasağının kaldırılmasını reddetti. Bunun anlamı, Apple ve Samsung arasında 30 Temmuz'da gerçekleşecek olan duruşmaya kadar Samsung'un tabletinin satışına izin verilmeyecek olması.


Samsung, yerel mahkemenin hakimi Lucy Koh'un kararı hakkında şu açıklamayı yaptı: "Red dilekçemizin kabul edilmemesinden dolayı hayal kırıklığına uğradık. Bugünkü kararın ABD'de tüketicilere sunulacak üstün teknolojilerin erişilebilirliğini azaltacağını düşünüyoruz." Bu karar, Samsung'un yeni tableti Galaxy Tab 10.1 II'yi etkilemeyecek olsa da şirketi biraz etkileyecek gibi görünüyor.


Hakim Koh, Galaxy Tab 10.1 hakkındaki kararından bir süre sonra Samsung'un Android'li cebi Galaxy Nexus'un da satışının geçici olarak yasaklanmasına karar vermişti. Koh'un bu son kararı, Samsung'un Nexus konusunda ümitlenmesine engel olacak nitelikte.


Apple, Haziran ayında Samsung'un amiral gemisi Galaxy S3'ün de yasaklanması için girişimde bulunmuştu. Mahkemenin bu konuda Apple'dan yana karar vermesi, Samsung'un başını çok daha fazla ağrıtabilir.

Tüm Konu: Galaxy Tab 10.1'in yasağı kalkmadı

Resimlerle: Samsung Galaxy S3 test merkezimizde...

Kaynak: www.chip.com.tr