GameX 2013'e 120 bin oyun sever akın etti

CHIP Online
09-09-2013, 18:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Dijital oyun dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olan GameX, böyle tamamlandı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/gam ... kin-etti_42541.html

Dijital oyun dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olan ve bu yıl 8'cisi düzenlenen "Uluslararası Dijital Oyun Fuarı GameX 2013", uluslararası ve yerli oyun firmalarının bir araya getirirken, 120 bini aşkın oyun severi de buluşturdu. İstanbul Harbiye Lütfi Kırdar Fuar Merkezi'nde 5 Eylül Perşembe günü kapılarını açan fuar, son gününde de büyük ilgiyle karşılandı. GameX 2013, Türkiye'deki 500 milyon dolarlık oyun pazarına da önemli bir katkı sağladı.

Oyun dünyasının kalbinin attığı GameX 2013, bu endüstrideki öncü şirketlerin yepyeni oyunlarını ve son teknolojilerini ilk kez meraklıların beğenisine sunduğu alanlar ile görkemli bir şölene ev sahipliği yaptı. İlk gününde 20 binin üzerindeki katılımcı sayısına ulaşan fuar, 120 binden fazla oyun severi ağırladı. Ziyaretçilerin kapısında uzunca kuyruklara girdiği GameX 2013, 4 günün ardından sona erdi.


Rönesans Fuarcılık Başkanı H.İsmet Göksel, fuara olan ilginin her geçen yıl arttığına dikkat çekerek, "Yerli ve uluslararası birçok oyun firmasını, oyun severlerle buluşturan GameX 2013, bu yıl de hedeflediğimiz başarıyı yakaladı. Her sene bir önceki seneyi aşan bir ivme elde ediyor olmaktan çok mutluyuz. Bu ilgi, dünya pazarında da yükselişimize katkı sağlamakta. İlk gün 20 bin oyun severe kapılarını açan fuarımız, 4 günün sonunda 120 bini aşkın oyun ve eğlence tutkununu bir araya getirdi. Ülkemizde dijital oyun ve eğlence sektörünün gelişimi için en önemli adımlardan bir tanesini attığımıza inanıyoruz. Küresel oyun şirketleri, geliştiricileri ve uzmanları, iş ortakları ve şirketleri ile gelecek vaat eden İstanbul merkezli bir platform oluşturulması planlarımız doğrultusunda hız kesmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.


Yeni oyunlar ilk kez Türk oyun severlerle buluştu


Bu yıl Türkiye'ye lansmanı yapılan Heroes Of Newerth, GameX 2013'te oyunseverlerin beğenisine sunuldu. Ayrıca oyun severler, Legend Online ile son yıllarda büyük atak yaparak Uzak Doğu'nun parlak oyun firmalarından biri halini alan Oasis Games'in de yeni oyunlarına merhaba deme fırsatı buldu.


PaybyMe ile birlikte boy gösteren, World of Tanks ile dünya çapında başarıya ulaşan Wargaming ve Football Superstars ile ünlenen CyberSports da GameX 2013'e renk kattı. Yakın zamanda Warface ile piyasaya girecek olan Crytek'in yanı sıra, yıllarca Türkiye'nin en çok oynanan oyunlarından birisi olan Knight Online, EPIN ve PaybyMe tarafından Türkiye'ye getirilen Steam de GameX'in gözdelerinden oldu.


GameX caddesine büyük ilgi


GameX Uluslararası Dijital Oyun Fuarı'nın bu yılki bir diğer konsepti ise GameX Cadde, oyunseverlerin akınına uğradı. Teknoloji deneyiminizi bir üst seviyeye taşımak için, Kingston, AOC, PHILIPS, Kaspersky, Arma, Dream Harvester gibi önemli donanım ve yazılım firmaları GameX Cadde çatısı altında buluştu.


Tüm Konu: GameX 2013'e 120 bin oyun sever akın etti

Kaynak: www.chip.com.tr