GARANTİ BANKASINA DİKKAT.önemli bakmadan geçmeyin

hoobastank
03-08-2009, 09:48   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

arkadaşlar çalıştıgımız bankalara dikkat edin.
bana geçen hafta telefonuma bir msj geldi sayın ........ kredi kart numaranız budur diye sonra ikinci gün yine bir msj geldi sayın ........... kredi kar şifreniz ve son 3 rakamı gösteren bi msj hayırlı alışverişler falan filan.
bu gelen  bilgilerin hepsi bir başka vatandaşa ait   yani  ben bu bilgilerle alışveriş yada int üzerinden bu kartı kullana bilirdim olan kime olacak VATANDAŞA ben bu bankaya mail attım adamlar zahmet edipte geri bile dönmediler biliyormusunuz sonra aradım dedim siz bilerek mi gönderiyorsunuz başkalarının bilgilerini bir başka kişiye dedim ...nasılsa VATANDAŞ öder yani  durum böyle arkadaşlar ben kendimi o arkadaşımızın yerine koydum benim kredi kart bilgilerim bir başkasına gitmiş olsa vede o kullansa çok zor bi durum olsa gerek ben kesinlikle bu arkadaşımızın kartını kullanmadım çünkü ben şerefsiz ve ad,hırsız degilim.
arkadaşlar isterim ki bu msj herkeze atın dikkat etsin VATANDAŞ zaten ne oluyorsa bize olmuyormu.
BİRDE BANKA SİTE ALTINA YAZMIŞ DOGABİLECEK ZARARLARDAN BANKA SORUMLU DEGİL DİYE ULAN SİZ VATANDAŞI MAGDUR BIRAKIYORSUNUZ BU DURUMDAN KİM SORUMLU...
SAYGILAR....

Son Düzenleme: hoobastank ~ 05 Ağustos 2009 11:18
Kapalı Hesap (130880)
03-08-2009, 09:49   |  #2  
Kapalı Hesap
1,418 mesaj

hımmm

hiko91
03-08-2009, 09:58   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,899 mesaj

onlıne alısverıslerde kart uzerındekı ad soyadı .son kullanma tarıhını de ıstıolar bunlar olmadan ıslem yapamasınızkı.yaptıkları yanlıs suclular .aslında dava etcen sonra bak nasıl kuzu gıbı oluolar.

GRC8213
03-08-2009, 10:19   |  #4  
Yıllanmış Üye
762 mesaj

Milleti sömürmek için elinden geleni yapar bunlar.

Semih Özyurt
03-08-2009, 10:28   |  #5  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

şimdi şöyle birşey geldi aklıma acaba o vatandaş kredi kartı başvurusu yaparken yanlışlıkla sizin telefon numaranızı vermiş olmasın? Çünkü yeni kredi kartı başvurusu yapanlara ve başvurusu onaylananlara bildirim adı altında bu tür mesajlar gelebiliyor ve + bildigim kadarıyla garanti bankasında atm'den işlem yaptığınız zaman size bir kart veriliyor o kartta degişik digişik şifreler yer alıyor her işlem yaptığınızda şifreyi degiştirmiş oluyorsunuz ama banka bu konuda (güvenlik) baya dikkat eden bir banka acaba bu mesaj bir kurumdan degilde şahıstan gelmiş olabilir mi ? diceksiniz şimdi mesajda garanti bank falan yazıyodu diye ama ülkemizde dolandıırıcılıktan çok canı yanan var

Son Düzenleme: Semih Özyurt ~ 03 Ağustos 2009 10:32
Selçuk İslamoğlu
03-08-2009, 10:34   |  #6  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
Alıntı: Semih Özyurt  
şimdi şöyle birşey geldi aklıma acaba o vatandaş kredi kartı başvurusu yaparken yanlışlıkla sizin telefon numaranızı vermiş olmasın? Çünkü yeni kredi kartı başvurusu yapanlara ve başvurusu onaylananlara bildirim adı altında bu tür mesajlar gelebiliyor ve + bildigim kadarıyla garanti bankasında atm'den işlem yaptığınız zaman size bir kart veriliyor o kartta degişik digişik şifreler yer alıyor her işlem yaptığınızda şifreyi degiştirmiş oluyorsunuz ama banka bu konuda (güvenlik) baya dikkat eden bir banka acaba bu mesaj bir kurumdan degilde şahıstan gelmiş olabilir mi ? diceksiniz şimdi mesajda garanti bank falan yazıyodu diye ama ülkemizde dolandıırıcılıktan çok canı yanan

Pek bir muhtemel...

Başka bir bankaya yanlışlıkla birisi benim numaramı vermiş. "X" diyelim kişinin ismine... Sürekli kampanyalarında beni X bey diye arıyorlar, sürekli düzeltmek zorunda kalıyorum...

Semih Özyurt
03-08-2009, 10:42   |  #7  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

dedigim gibi bu mesajı bir şahıs bilerek atmış olabilir bunu bilemeyiz ama ilk defa böyle bir şey okudum acaba telefon edildi müşteri temsilcisi ne yanıt verdi merak ediyorum şimdi

hoobastank
03-08-2009, 12:55   |  #8  
OP Yeni Üye
20 mesaj

hiko x vatandaşım tüm bilgileri var bende zaten yani rahat bir şekilde alış verişimi yapabilirdim
arkadaşlar x kişiye bütün bilgileri göndereceklerine bana msj atmışlar.
msj garantiden geldi çünkü ordaki numarayı aradıgımda müşteri temsilcisi çıktı.
ben mail attım ama dönmediler bana bende üşenmedim aradım bankayı müşteri temsilcisi bana diyor ki x kişinin ismi yada kredi kart numarasını söylermisiniz diyo bende kardeşim siz milletin bilgilerini çok kolay bir şekilde kime gittini bilmiyorsanız ben ne yapayım dedim araştırın bulun dedim ve dedim siz nasıl oluyorda bilgi gönderirken arkasında müşterinizi arayıp teit etmiyorsunuz dedigimde aldıgım cvp ise
tel numarası yanlış kayıt edilmiş falan dedi ilgilenecegim dedi bu kadar yanii
sonra x vatandaşın numarası geldi bana msj olarak aradım bende o vatandaşı anlattım durumu
ama düşünün arkadaşlar kendimizi x yerine koyalım kartan alış veriş oldugunu düşünün size ekstara geliyo ve siz bunu ödeyeceksiniz banka size bunu s.... s....  ödedir vatandan kredi kartı magduru sonuç.
bu yüzden sizden ricam bu msj ulaştırabileceginiz yere kadar ulaştırın

Son Düzenleme: hoobastank ~ 03 Ağustos 2009 13:02
TuncaBozkurt
03-08-2009, 16:48   |  #9  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
Alıntı: hoobastank  
arkadaşlar isterim ki bu msj herkeze atın dikkat etsin VATANDAŞ zaten ne oluyorsa bize olmuyormu.
BİRDE BANKA SİTE ALTINA YAZMIŞ DOGABİLECEK ZARARLARDAN BANKA SORUMLU DEGİL DİYE ULAN SİZ VATANDAŞI MAGDUR BIRAKIYORSUNUZ BU DURUMDAN KİM SORUMLU...
SAYGILAR....

www.garanti.com.tr
Bu nedenle bu internet sitesinde yer alan iç vedış piyasa bilgilerinin yer aldığı tablo ve grafiklerdeki hatalardan,eksikliklerden ya da bu tablolara dayanılarak yapılan işlemlerdendoğacak doğrudan veya dolaylı her türlü maddi/manevi zararlar vemasraflardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerinuğrayabileceği her türlü zarar ve masraflardan dolayı T. GarantiBankası A.Ş. sorumlu tutulamaz.

O yazdığın açıklama ile yukarıdakinin ilgisi yok. Bu açıklamada http://www.garanti.com.tr ana sayfasında grafik, iç piysalar ve dış piyasalar diye üç tane sekme var.  Adamlar diyor ki, "Buradaki bilgilerde hata olabilir, sadece buna güvenerek işlem yapma, başka yerlerden de kontrol et. Bir şey olursa karışmam". Başka bir şey yok bu uyarıda. Uyarının başı da şöyle:
www.garanti.com.tr internet sitesinde yer alan her türlü iç ve dışpiyasa tablo ve grafikleri, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişikuruluşlardan temin edilmiş olup, T. Garanti Bankası A.Ş. tarafındanherhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgivermek amacıyla hazırlanmıştır. Internet sitemizde yer alan iç ve dışpiyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garantiedilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelikolarak verilmemektedir.
hoobastank
03-08-2009, 20:14   |  #10  
OP Yeni Üye
20 mesaj

evet biliyorum kardeşim ben o yazıyı okudum bende orda herhangi bir işlem sırasında bir şeye hagruz kalırsan karışmam diyor ok
peki kendileri vatandaşı mahdur bırakınca ne olacak ben bunu soruyorum..

TuncaBozkurt
04-08-2009, 16:33   |  #11  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
Alıntı: hoobastank  
evet biliyorum kardeşim ben o yazıyı okudum bende orda herhangi bir işlem sırasında bir şeye hagruz kalırsan karışmam diyor ok
peki kendileri vatandaşı mahdur bırakınca ne olacak ben bunu soruyorum..
Doğru okumamışsın. Herhangi bir işlemden bahsedilmiyor orada. Şöyle düşün: Bir internet sitesi Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden hava tahmin raporlarını alarak sitesinde yayınlıyor diyelim. Ve altına yazıyor ki, "Bilgiler doğru olmayabilir, sorumluluk kabul etmiyorum." Garanti Bankası da şöyle diyor:
"www.garanti.com.tr internet sitesinde yer alan her türlü iç ve dışpiyasa tablo ve grafikleri, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişikuruluşlardan temin edilmiş olup, T. Garanti Bankası A.Ş. tarafındanherhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgivermek amacıyla hazırlanmıştır."

Yani "garanti.com.tr'de bulunan "iç ve dışpiyasa tablo ve grafikleri" başkalarından alınıyormuş. Buradaki yanlışlıklardan doğacak sorunlarda sorumluluk kabul etmiyoruz. Biraz uzak bir örnek olacak ama örneğin bir mağazaya gittin. Genelde "Özel eşyalarınızı yanınızda taşıyın, çalınan eşyalarınızdan mesuliyet kabul etmiyoruz". Aynen böyle. Burada da "mesuliyet kabul etmiyorlar", "sorumluluk almıyorlar". Online bankacılık işlemleriyle alakası yok yani.

Garanti Bankası'nın internet bankacılığında kendini ve kullanıcıyı sorumlu tuttuğu maddeler şurada açıkça yazıyor:
http://www.garanti.com.tr/subesiz/internet_bankaciligi/guvenlik/

Hatta yazayım:

Bizim Sorumluluklarımız  Garanti Bankası İnternet Şubesiaracılığıyla gerçekleştirdiğiniz finansal işlemlerin ve kişiselbilgilerinizin güvenli kalması bizim için çok büyük bir önemtaşımaktadır. Garanti, müşterilerinin güvenliğini en yüksek seviyedetutabilmek için en yeni ve en iyi güvenlik önlemlerini sürekliaraştırmakta ve etkin güvenlik çözümlerini uygulamaya çalışmaktadır.
Garanti Bankası'nın "Güvenlik" ile ilgili   hassasiyeti sonucu, çeşitli güvenlik uygulamaları devreye alınmıştır:
  • Phishing (olta) saldırılarını engellemek için   geliştirilmiş olan Güvenlik Resmi;
  • "Tek kullanımlık şifre" üretme cihazı Şifrematik;
  • Bilgisayarınızda basılan tuşları kaydeden   key-logger programlarına karşı geliştirilmiş olan Mini   Klavye;
  • İnternet şifrelerinizin çalınmasını engellemek   için geliştirilmiş olan Garanti Güvenlik Kalkanı;
  • İnternet Şubesi'ni kullanım tarzınıza göre   sınırlamanızı sağlayan Güvenlik   Tanımlamaları.
  • Bankamızkanalları üzerinden gerçekleştirilen her işlem kayıt altına alınmaktave kişisel bilgilerinizin gizliliğine en üst seviyede uyularaksaklanmaktadır.
Sizin Sorumluluklarınız  Lütfen unutmayın,bu uygulamaların yanısıra sizin dikkat etmeniz gereken noktalar da,güvenliğinizi sağlamak için çok önemli rol oynamaktadır.  

E-posta yoluyla dolandırıcılık anlamına gelen "Phishing (Olta) Saldırıları" hakkında bilgi almak için tıklayın

Türkiye Bankalar Birliği ve diğer resmi kurumlar tarafından yayınlanan güvenlik duyuruları için tıklayın

Kısacası yanlış alıntı yapmışsın. Tamam, yaşanan durumun bankanın hatası olma olasılığı da var. Ama yaptığın alıntı ilgisiz olmuş. Bunu söylemeye çalışıyorum.

Son Düzenleme: TuncaBozkurt ~ 04 Ağustos 2009 16:36
Craterus
05-08-2009, 11:20   |  #12  
Yıllanmış Üye
881 mesaj

dikkatl olmak lazım...

hoobastank
05-08-2009, 11:21   |  #13  
OP Yeni Üye
20 mesaj

tuncab benim o alıntıyı koymamdaki sebep başkaydı ama neyse sen ısrarla o alıntıya taktın asıl olan magduriyet.alıntıyıda kaldırdım.bunu nasıl anlarız biliyormusun birisi bizim kredi kartımızı kullandııgında vede bizde boş yere para ödedigimizde bunu çok iyi anlarız inş böyle bi durum yaşamaz kimse
saygılar

TireX
05-08-2009, 11:35   |  #14  
Yeni Üye
47 mesaj

Bana da sürekli Garanti Bankası- Güvenlik Alarmı diye mail geliyor. Anında siliyorum maili. Aman aman dikkat edin. Şerefsiz çok piyasada...