garip bir durum

ruhat
31-12-2009, 14:05   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
73 mesaj

bilgisayarima firefox kurdum, baslatir baslatmaz garip bir mesaj veriyor. bilgisayari formatladiktan hemen sonra bu oldu. birkac kere firefox kaldirip tekrar kurdum bir degisiklik olmadi. mesaj asagidadir.

Could not initialize the application's security component.The most likely cause is problems with files in your application's profile directory. Please check that this directory has no read/write restrictions and your hard disk is not full or close to full. It is recommended that you exit the application and fixthe problem. If you continue to use this session, you might see incorrect application behaviour when accessing security features.
sorun firefox'tan mi farkli bir seyden mi anlayamadim?
tesekurler

HActeX
31-12-2009, 14:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,275 mesaj

başka bir sürücüye kurmayı deneyin...

ruhat
31-12-2009, 15:49   |  #3  
OP Üye
73 mesaj

D'ye kurdum sonuc ayni, ayni mesaji verdi.

Nicoll
31-12-2009, 15:56   |  #4  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Firefox otomatik güncelleme başlattığı zaman eğer kısıtlı bir hesapta iseniz buna benzer şeyler olabilir...

Firefox'u kaldırsan bile lokal dosyadan Firefox profilin silinmez, aynen devam eder. Kullanıcı dizininin altındaki Mozilla klasöründen Firefox klasörünü elle sil ve sistemi yeniden başlat tamamen silindiğine emin ol. (Revo Uninstaller de belki işe yarar) Sonra Firefox'u kur.

Alıntı: ruhat  
bilgisayarima firefox kurdum, baslatir baslatmaz garip bir mesaj veriyor. bilgisayari formatladiktan hemen sonra bu oldu. birkac kere firefox kaldirip tekrar kurdum bir degisiklik olmadi. mesaj asagidadir.

sorun firefox'tan mi farkli bir seyden mi anlayamadim?

ilginch
31-12-2009, 16:13   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj

uygulamanın klasöründe değişiklik yapılamıyormuş, o klasörün yazmaya/okumaya karşı korumalı olmadığından emin olun diyor.
firefoxu sil, uygulama klasörünü de kaldır, kaldıramazsan güvenli modda sil. ya da arkadaşın dediği gibi bir uninstall programı ile silmeyi dene, sonra tekrar kur bakalım, sorun olacak mı...

ruhat
31-12-2009, 17:17   |  #6  
OP Üye
73 mesaj

dediginizi yapacagim bir iki saat icinde (su anda o pc yanimda degil de) ancak bilgisayari formatladiktan sonra bu sorunun yasandigini ve bilgisayarda farkli bir kullanici olmadigini hatirlatmak istedim
tesekurler

Ahmet Ertuğrul
31-12-2009, 23:43   |  #7  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Could not initialize the application's security component.The most likely cause is problems with files in your application's profile directory. Please check that this directory has no read/write restrictions and your hard disk is not full or close to full. It is recommended that you exit the application and fixthe problem. If you continue to use this session, you might see incorrect application behaviour when accessing security features.

Uygulamanın güvenlik bileşeni başlatılamıyor. En muhtemel sebep uygulamanın profil klasöründe bulunan dosyalardaki hatalar. Lütfen bu klasörde herhangi bir yazma/okuma kısıtlaması olup olmadığını ve hdd'nizin dolu ya da doluya yakın olmadığını kontrol edin. Uygulamadan çıkıp sorunu düzeltmeniz tavsiye edilir. Eğer devam ederseniz güvenlik özelliklerine erişirken uygulama garip davranış sergileyebilir.

Yeni format attığına göre Fx'i yüklediğin sürücü (örneğin C:) dolu değildir diye düşünüyorum. Klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göstermeyi açtıktan sonra Fx'i kaldır, sonra da arama kutusundan Firefox'u arat; Application Data ve profil klasörünün içinde olması olası diğer konumlarda Firefox klasörü varsa aramada bulunur. Onları silip Fx'i tekrar yükle bence.

Burak Torun
31-12-2009, 23:51   |  #8  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,679 mesaj
Alıntı: Ahmet Ertuğrul  

Uygulamanın güvenlik bileşeni başlatılamıyor. En muhtemel sebep uygulamanın profil klasöründe bulunan dosyalardaki hatalar. Lütfen bu klasörde herhangi bir yazma/okuma kısıtlaması olup olmadığını ve hdd'nizin dolu ya da doluya yakın olmadığını kontrol edin. Uygulamadan çıkıp sorunu düzeltmeniz tavsiye edilir. Eğer devam ederseniz güvenlik özelliklerine erişirken uygulama garip davranış sergileyebilir.

Yeni format attığına göre Fx'i yüklediğin sürücü (örneğin C:) dolu değildir diye düşünüyorum. Klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göstermeyi açtıktan sonra Fx'i kaldır, sonra da arama kutusundan Firefox'u arat; Application Data ve profil klasörünün içinde olması olası diğer konumlarda Firefox klasörü varsa aramada bulunur. Onları silip Fx'i tekrar yükle bence.

Kısacası Firefox'u Your Uninstaller ile kaldır ve yeniden kur. Ağzı kulaklarına varıyor