GEC ACİLMA SORUNUNA DİKKAT!!!

kenansozen
19-09-2007, 11:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

P4 3.2HT/865GINTEL/1GBKINGSTON/1650XAGPSAPPHIRE/ 250GBSAMSUNGSATA/DELL GX270...

SEVGİLİ ARKADAŞLAR. BİLGİSAYARA FORMAT ATTIM BİT TEMİZ.
BÜTÜN SÜRÜCÜLERİ KURDUM. HATTA EN SON OLANLARI UPDATE ETTIM.
BİLG.İHTYACI OLAN FRAMEWORK GİBİ YAZIMLIMLAR DA YUKLENDI.
TUNEUP VE WINOPTIMERZ GIBI PROGRAMLAR KULLANILDI. MSCONFIG VE BU PROGRAMLARLA BAŞLAT PROGRAMLARI DÜZENLENDİ.

HARDISK IN SATA KABLOSUNU DEGİŞTİRDİM. BIOS AYARLARINI DEFAULT YAPTIM.

AMA HALA BİLGİSAYARIM 5 DEFA BEKLİYOR. WINDOWSXP YAZISI GEÇERKEN.

SONRA SİYAH BİR EKRAN GELİYOR.. BEKLİYOR BEKLİYOR. WELCOME EKRANI NİHAYET GELİYOR. YARDIM EDEBİLEN DELİKANLI VARSA. BUYURSUN...BELKİDE BAŞKA İNSANLAR RAHATSIZ OLMAYABİLİR. AMA BEN BUNDAN RAHATSIZ OLUYORUM.

SsAaYy
19-09-2007, 14:49   |  #2  
Taze Üye
8 mesaj

abi o belki olmayabilir ama anakarttan kaynaklanıyor olabilir
sen bide bios güncellemesi yap mesela ben de asus p5b var bende herşeyi yaptım gene aynı gene aynı 5-6 çubuk geçiyor anca (başka forum sitelerinde de bu sorundan çoğunlukla bahsediliyor)

Borga-x
19-09-2007, 14:54   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Bıosunu default yapman hıcbırsey cozmez belkıde ram frekansların 800 ıken bıos bunu 667 olarak  görebılır bıostan ramlarını işlemcinin tanıyıp tanımadıgına bır bak. Eger ayarlar dogru ise sorun olmaz. Geç aöılmasının nedenı başlagıcta cok fazla program çalıştırmak ıcın sıstemın kasılıyor olması ve kullanmadıgın suruculerdır...

sisteminde kullanmadıgın bır ek donanım varsa bunu sokebılır ve suruculerını sılersen o kadar hızlı açılacaktır. Bırde tuneup tıpı programlar açılışı geciktirebilir..

Dark Spirit Of The Silent
19-09-2007, 20:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
604 mesaj

eed borga haklı bios u default yapmn bazı şeyleri dzltebldii gbi pek çok şeyi de bozar