geç açılma

HPQ-User
09-04-2008, 18:26   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

erbil100 sormuş:
makinemin start düğmesine bastığımda  bilgisayarım 1,5 2 saat sonra açılıyor sebebini öğrenmek istiyorum

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
pent.4

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.2)

h@y@let
09-04-2008, 18:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
887 mesaj

1,5 2 saat oldukça anormal bir süre donanımınızda uyumsuzluk yaşanıyor olabilir keşke sistem özelliklerini ayrıntılı olarak yazsaydınız daha iyi yardımcı olurduk.

Kasanızın içindeki fanları güzelce temizleyin.

Bunun haricinde çalıştıra msconfig yazın ve başlangıç sekmesine gelin buradan gereksiz gördüğünüz programların yanındaki tiki kaldırın ve pc ye ccleaner ile advanced windows care programları kurup taratın böylece gereksiz çöplerden kurtulun ve en önemlisi mutlaka nod32 yada kaspersky ile virüs taraması yapın.

Ayrıca en son çare olarak format atmayı da önerebilirim tabii donanımsal bir sorun yoksa...

K.A.Y.A.H.A.N
09-04-2008, 19:10   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
672 mesaj

*Format atın sistemi sıfırdan kurun
*Vista yükleyin
*NOD32 KURUN güncelleyin taratın
Link::

Alibaba
09-04-2008, 19:14   |  #4  
Yıllanmış Üye
427 mesaj

en yavaş bilgisayar bile 1-2 saniye içinde açılır. senin sorununu tarifin bile arızalı. 1-2 saatte açılan şey senin bilgisayarın değil windows işletim sistemin. bilgisayar power butonuna basar basmaz açılan bir cihazdır. gerisi yazılım işleridir ve yazılımlarda yeterince aksilik varsa kullanıma hazır hale gelmesi sonsuza kadar bile sürebilir.

neverofnever
09-04-2008, 23:01   |  #5  
Yıllanmış Üye
507 mesaj

Sorun eğer power tuşuna bastıktan sonra pc'ye güç kaynağından gücün ulaşması durumunda devam ediyorsa sorunun donanımsal olduğunu tam olarak söyleyemeyiz.Eğer donanımlarda bir arıza varsa olabilir Fakat benim tercihim pc birkaç saat sonra açıldıktan sonra istediklerini yedekleyip format atman ama daha öncesinde güncel bir virüs programı ile virüs taraması yapman.