GECE 1'DE BİLGİSAYAR KAPANIYOR

turabk1989
17-09-2007, 05:04   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

Herkese slm arkadaşlar,

bilgisayar her zaman gece 1 de kapanıyor.Sistem saatini 1 yaptığım zamanda kapanıyor.Virüs diyicem BullGuard ile tarattım sadece 1 tane buldu onuda sildi.Ben virüsden şüpeleniyorum ama oda yok gibi görünüyor.Sorun nerdedir?Windows da herhangi bir görevlendirme falan yok,bilgisayarda emule yüklü onda da bir görevlendirme yok.Sorun tam olarak nerede?Onun dışında bilgisayarda kamera kayır programı yüklü onunda ayarlarında bir sorun yok.

Aradım taradım ama bir türlü bir şey bulamadım,bir fikirde gelmiyor aklıma,sizce sorun nerede?

Borga-x
17-09-2007, 08:00   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

biosundan ayarlamış olabılırsın.

XxXDaRKoXxX
17-09-2007, 14:38   |  #3  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

başka bir olay ise bunlar için sanırım windows'un kodları vardı bir arkadaşınız size şaka yapıyor olabilir veya bunun için programlar var onları kurduysanız bunlardan olabilir birde bunlar için program bulun ve PC kapatma saatini değiştiriniz ya da bunu pasif hala geitirik kapatmamasını sağlayınız

Dark Spirit Of The Silent
17-09-2007, 14:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
604 mesaj

eğer vista kullanıosan orda ebeveyn kontrolü açlmş ve orayla ayarlanmşta olablr ama emn deilm tam bi öneri sadece.

Borga-x
17-09-2007, 14:43   |  #5  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

başlangıcta çalışan programların lıstesıne ulaşmak ıcın çalıştır>msconfig yaz ve başlangıc kısmnıa gıt.Eger boyle bır program varsa buyuk ıhtımalle sen sıstemını açtıgında otomatık o prog. yuklenıyordur. Bu yuklemeyı engellemek ıcın sana önerdiğim yere bak. Anti virus harıç hepsının (yada kullandıkların kalsın)yanındakı tıklerı kaldır. restart et bırde bunu dene...

XxXDaRKoXxX
17-09-2007, 14:45   |  #6  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj
Borga-x
başlangıcta çalışan programların lıstesıne ulaşmak ıcın çalıştır>msconfig yaz ve başlangıc kısmnıa gıt.Eger boyle bır program varsa buyuk ıhtımalle sen sıstemını açtıgında otomatık o prog. yuklenıyordur. Bu yuklemeyı engellemek ıcın sana önerdiğim yere bak. Anti virus harıç hepsının (yada kullandıkların kalsın)yanındakı tıklerı kaldır. restart et bırde bunu dene...
evet bu en sağlam teklif var program olup olmadığını  hemde windowstan mı bulabilirsin

turabk1989
17-09-2007, 15:26   |  #7  
OP Yeni Üye
29 mesaj
XxXDaRKoXxX
başka bir olay ise bunlar için sanırım windows'un kodları vardı bir arkadaşınız size şaka yapıyor olabilir veya bunun için programlar var onları kurduysanız bunlardan olabilir birde bunlar için program bulun ve PC kapatma saatini değiştiriniz ya da bunu pasif hala geitirik kapatmamasını sağlayını
Bilgisayara herhangi bir şaka programı yükleyecek biri yok,böyle bir program yok,olsa kesinlikle haberim olurdu.
Borga-x
biosundan ayarlamış olabılırsın.
Bios'u daha önce kontrol ettim ama bios'dan tam olarak anlamdığım için tahmin yürüterek yaptım eğer bir bilgin varsa bu konuda memnun olurum.

NOT: BIOS'um CMOS'dur.

Dark Spirit Of The Silent
eğer vista kullanıosan orda ebeveyn kontrolü açlmş ve orayla ayarlanmşta olablr ama emn deilm tam bi öneri sadece.
Vista kullanmıyorum,bilgisayar şirket bilgisayarı.
Borga-x
Başlangıçda çalışan programlarıda kontrol etmiştim daha önce ama orada da birşey yok.

Arkadaşlar sorun başka birşey,sistem saatine değil windows'un saatine ayarlanmış bir şey yada başka bir program var.Windows'un saatini 1 yapsam bilgisayar hemen kapanacak.Bu sorunu başka bir çözümü var.Son bir şey daha windows'a format attıkdan sonra bu hala geldi :S

bilalkilic403
17-09-2007, 18:01   |  #8  
Yeni Üye
22 mesaj

biosun pilini çıkart bi 5 dakka kadar bekle ki bios içindeki bilgileri sıfırlasın ve pili tekrar tak ve aç bi ihtimal sorunun düzelir...

orionnet
17-09-2007, 23:45   |  #9  
Yeni Üye
25 mesaj

bi ara biosta "modem ring on" die bi seçenek vardı telefon çaldığı zaman bilgisayar açılıyordu ne alaka dieceksiniz ama bu tür ayarlar genelde biosta oluyor ve biosu resetlesen de olmuyor genelde bios ayarlarının default'u o şekilde geliyor anakartının marka ve modelini yazarsan biosunu inceleyip mail atabilirim