GECENIN BONBASI kopruden sonra son cıkıs

suheyl-34
07-05-2011, 05:52   |  #1  
suheyl-34 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
412 mesaj

------------------------selam degerlı sıte sakınlerım -----------------------------------------------
bır kac seyı sızle paylasarak sıtede dınlemeye gecıcem
burda bır cok koyuyu paylastık bazen cok yoguluk yasadık amac bılgı paylasımıydı asla art nıyet yoktu
paylasımlarda cok ıyı elestırıler aldık fazla kotu olmayan elestırılerde aldık
sunu unutmayın doslar ben herkezı sevıyorum bana uyuz olanları bıle onun ıcınde paylasıyorum
kotu elestırılere asla bır sey yazmadım kımseye 80 lı yıllardan berı kufur kaafır etmedım hep ıyı nıyetlı yaklastım ve yardım sever olmaya calıstım
bazı arkadaslar yahu bu adam ellı tane nıc almıs kendı kendıne konusuyo
kaptan electronıc benım suheyl-34 de doslarım arkadaslarım kısa olsun dıye kapoooo dedıler
ben neyapıyım kardesım bı sıteye adam bır uye olur 50 tane uye olunca boyumu uzuyo yoksa her uyelıge
bır resat altın verıyosalar tamam 100 uyelık yapalım bakın arkadaslar yorum yaparken ılk once mantıklı olun
3/5 nıcle gırmek ıcın en azından 5 ag lazım her aga,da bır makına bunu bır sıtede yapmak ne olsunkı
adamın manyak olması lazım kımse delı pıskopat degılkı her kezın aklı yerınde her halde bır suru buna benzer konu altın para falan dagıtsalar vallahı 1000 tane yaparım makına
ben bu arkadaslara vallahı kızmıyorum onlarıda cok sevıyorum onları asla elestırmıcem ama
soyle bır sey soylemeden yapamıcam bır kayıtlı sıteye suheyl-34 dıye gırdın bunu donanım kopyalar ıcıne
aynı sıteye gelınce senı oto tanır baska bır nıc yazamassın tekrar baska bır nıc yazmak ıcın format atman lazım o nıclerı oto tanır ve sana yol vermez sıstem buda on bılgı olsun sıze
evet doslar ben herzaman oldugu gıbı elımın erdıgı dılımın dondugu kadar yardıma ve dosluga varım
ıyı ve kotu elestırıye asla cevap vermıcem bunu belırteyım
bır sıteden aldımı sızle paylasıyorum ve bozkurtun nefesı her an sıtemızde derken
her keze saygı selam eder yanaklarınızdan operım
-------------------------kaptan ------------------------------
sıteden alıntıdır
sahibninden comda alışveriş yapanlar muhakka okuyun                       

•     Favorilere Ekle
  • |
  • Paylaş
  • |
  •                                 Yazdır                       
  • |
  •         İlanı Bildir
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Veriliş Tarihi 06-May-11                        Ücret Ücretsiz                        ŞehirTürkiyeMuğla                                                                                                                                                                                                      Biraz uzun olacak ama okumanızda fayda var. Ben yandım siz yanmayın!

Artık tüm internetten satış yapanlar maliye tarafından takipte
elde etmek adına gittigidiyor internet sitesinde ikinci el
ürünler alıp satmaktaydım. Geçen hafta maliye denetim koordinasyon
müdürlüğü tarafından görüşmeye çağrıldım. Görüşmeye gittiğimde bana
sitedeki tüm satış dökümlerim, mesajlaşmalarım, yıllık kazancım vb.
bilginin dökümü çıkarıldı. İkinci el alıp sattığım için bu ürünlerde
fatura falan kesilmemişti. Zaten vergi mükellefide değilim. Bu nedenle
sadece 2009 aralık ayı baz alınarak toplam 68 adet usulsüzlük cezası
tutanağı imzalatıldı. Bunun anlamı bilmeyenler için söyleyim 1 adet
usulsüzlük cezası 169 kusür tl (bende bilmiyordum). Ayrıca aralık 2009
başından mükelleflik açılacağı ve tüm 2009 satışlarımın %18 KDV sini
vereceğimi , 2009 daki tüm satışlarım üzerinden %20 gelir vergisi
ödeyeceğimi, bugüne kadar ki verilmesi gereken gelir beyannamelerini
cezalı olarak ödeyeceğimi vs söylediler. YIKILDIM ARKADAŞLAR! Toplamda
35,358TL ceza ödeyeceğim.Ayrıca Mükelleflik açacağım, fatura koçanı
bastıracağım vs. Arabamı sattım kredi başvurusu yaptım. elde
edelim derken düştüğüm durum bu. Aman arkadaşlar 3-5 lira kazanacağım
derken başınızı belaya sokmayın.
Bu uygulama şu sıralar başlamış ve 2009 yılı sorgulanmaktaymış.
Üzerinde VEDOP SORGULAMA LİSTESİ denen bir dosyada tüm kullanıcı
isimleri adresleri ve telefonları bulunmaktaydı. Benimle birlikte
görüşmeye gelen birçok kullanıcı vardı. Hepsi yıkılmıştı. Ağlayanlar
vs.
Arkadaşlar zararın neresinden dönülse kardır. Bu yüzden eğer benzer
durumdaysanız kendinizi kurtarın. Çünkü yaptığınız her satıştan
sorgulanacaksınız. Şu anda 2009 sorgulanıyormuş. 2011 de 2010
sorgulanacakmış. Sadece bulunduğum şehirden sorgulanacak kişi sayısı
4300 müş. 4300 tane hayat mahvolacak. BEN YANDIM SİZ

Me Not Working Hard
07-05-2011, 08:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
749 mesaj

Geçmiş Olsun!!!

killerpow3
07-05-2011, 11:06   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
52 mesaj

Gitti gidiyor için geçerli heralde o bende sahibinden.com dan msn adresi veya tel no ile satıyorum sorun yok :)

Kapalı Hesap (200174)
07-05-2011, 12:53   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

valla geçmiş olsun ne diyim benimde var 1.700 vergi ama ödetemez onu bana hiç bir kuvvte beraat ettiğim mahkemenin giderleriymiş böle bir ülkede yaşıyoruz suçlu olan ödemez suçsuz olana ödetirler devamlı makbuz geliyor bende yakıyorum

Erşah
07-05-2011, 12:56   |  #5  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

Abi özet versene ... Yarım saat bunu okumak adamı dinden imandan çıkarır. Kahkaha

suheyl-34
07-05-2011, 15:02   |  #6  
suheyl-34 avatarı
OP Yıllanmış Üye
412 mesaj
Alıntı: killerpow3  
Gitti gidiyor için geçerli heralde o bende sahibinden.com dan msn adresi veya tel no ile satıyorum sorun yok :)
evet dostum hakkaten sorun yok dımı onun ıcın butun 7000 sıtede ılanları sılıyorum sana oyle gelıyo
ıyı anlamadınızı anladım telefonu alırken senden ıstenen sey kımlık fotokopısı bıde baglı oldugun yerın
ıtamehgah senedı bu senı anınıda bulmak ıcın en guzel yol kardesım nufus kagıdını bır yere ısleme soktun
vatandaslık nosundan her kez yanına gelır buna emın ol artık kımse bos hayal kurmasın alınan satılan ıkıncı el bıle olsa %18 ben alıcam dıyo anlamadın her halde bugu olmassa yarın yarın olmassa oburgun devletın asla acelesı yoktur doslar cunku o hep 18 yasında bunu unutmayın
kısa hale getırdım mevzuyu sagılarımla (kaptan)
------------------------------------------------------------------
Bunun anlamı bilmeyenler için söyleyim 1 adet
usulsüzlük cezası 169 kusür tl (bende bilmiyordum). Ayrıca aralık 2009
başından mükelleflik açılacağı ve tüm 2009 satışlarımın %18 KDV sini
vereceğimi , 2009 daki tüm satışlarım üzerinden %20 gelir vergisi
ödeyeceğimi, bugüne kadar ki verilmesi gereken gelir beyannamelerini
cezalı olarak ödeyeceğimi vs söylediler.

suheyl-34
07-05-2011, 15:45   |  #7  
suheyl-34 avatarı
OP Yıllanmış Üye
412 mesaj
Alıntı: killerpow3  
bır sey eklıyeyım hemen ben 7000 sıte guncellıyorum 1 saatte kımın ne sattıgını kımın ne aldıgını kac lıra olduguna kadar her seyı guruyorum ve annıda goruyorum sence malıye bu ısı kac dakıkada yapar
--------------------alıntı dır doslar paylasıyorum -----------------------------------------
Yazan: 11 - 12 - 2009 : 15.25 - çoban                                                Etiketlenen Terimler:                 Biliim Hukuku                                                          Adrese dayalı kayıt sistemiyle kayıt altına alınan ve Yüksek seçim Kurulu tarafından askıya çıkartılan kişisel veriler internet üzerinden satışa çıkartıldı. Bir internet sitesinde bin 500 TL’ye satılan program vasıtasıyla 18 yaşından büyük tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kimlik bilgilerine ve adreslerine ulaşılabiliniyor.

Satıcı ocak ayında ölmüş olan kişilerin de kimlik bilg