Geleceğimin kararı yardım edın

ern94
15-06-2010, 15:53   |  #1  
ern94 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
181 mesaj

ya arkdaşlar şu ıkı bolum arasında bır turlu kara veremıyorum 11. sınıfa gecıcem bilgisayar bölümündeyim dal secmem gereklı ama karar veremıyorum lütfen sizin yorumlarınız benım ıcın cok onemlı

ern94
15-06-2010, 18:02   |  #2  
ern94 avatarı
OP Yıllanmış Üye
181 mesaj

yardım eden yokmu

erdioz
15-06-2010, 18:28   |  #3  
Yıllanmış Üye
851 mesaj

Bölümleri yazmamışsın ya da ben göremedim.

ern94
15-06-2010, 23:37   |  #4  
ern94 avatarı
OP Yıllanmış Üye
181 mesaj
Alıntı: erdioz  
Bölümleri yazmamışsın ya da ben göremedim.
*AĞ İŞLETMENLİĞİ
*VERİ TABANI

ern94
17-06-2010, 09:25   |  #5  
ern94 avatarı
OP Yıllanmış Üye
181 mesaj

??

niSanyaGmuru
17-06-2010, 18:49   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

öncelikle sunu bil.. Hayatının Geleceginin secimi degil bu.. bende 11deyim.. Veri tabanı Sectim. Ag işletmenligi cok Güzel bi dal.. Ama bizim okuLda Yokdu. Bizde sadece web tasarımı ve Veri tabanı vardı.. Eger olsaydı kesinlikle Ağ işletmenligi secerdim. bide şöyle bişey var bu birazda kapasite meselesi Mesela veri tabanı Daha Cok Yazılım üzerine Yapabilcegine inanıyosan İş olanagıda cok. bu konuda cok arastırma Yaptım. Ama Senin Yerinde olsam Ağ işletmenligi Secerdim..

Son Düzenleme: niSanyaGmuru ~ 17 Haziran 2010 18:50
asilimy
17-06-2010, 21:34   |  #7  
Yeni Üye
49 mesaj

Merhaba. Bende 12.Sınıf Ticaret Meslek Lisesi, Bilişim Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ağ İşletmenliği alanı çok fazla teorik bilgi içeren bir dal. Eğer bu teorik bilgiyi gerçekten kullanabileceğinize inanıyorsanız bu bölüm sizin için yararlı olabilir. Ancak okulunuzda Web Tasarım ve Programlama alanı varsa bu bölümü tercih etmenizi tavsiye ederim. Bu alanda hem Grafik Tasarım, hem Web Tasarım, hem Programlama, hem Ağ, hemde Veritabanı konusunda eğitim alıyorsunuz. Buda staj yeri ve iş bulma konusunda size önemli bir ayrıcalık katıyor. Tabii kendinizi geliştirmeye açıksanız. Eğer görüşmeniz mümkünse okulunuzdaki Programlama öğretmeninizle görüşmenizi tavsiye ederim. Milli Eğitim Bakanlığı 11.sınıf müfredatında Web Tasarım ve Programlama dersinde Visual Basic üzerinden programlama gösteriliyor. Ancak öğretmeniniz C# biliyorsa, sizlere Visual Basic yerine C# öğretebilir ki bu şu anki piyasada sizin için önemli bir artı olur. Çünkü C#, Java ve PHP gibi birçok dil ile çok benzeşmekte. Yani başka bir programlama dili öğrenmek istediğinizde çok az zorlanıyorsunuz. Üstelik C# ile Web Applicationlar dışında Windows Applicationları geliştirmeniz mümkün. Ben bu okula başlamadan önce PHP ve Javascript konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyordum. 11.sınıf bittiğinde ise PHP, C#, C++, Java, Javascript ve Actionscript konusunda normal düzey uygulamalar geliştirebilecek kadar bilgi sahibiydim. (Burada bir noktaya dikkat etmek gerek. Okulun verdiği bilgi, sizlere sadece başlangıç konusunda yeterli olacaktır. Bir yerlere gelebilmek için kendinizi geliştirmeniz gerekiyor ki 2010 yılında Internet bu kadar gelişmişken bu hiç zor değil.) Şuan ise Türkiye'nin ilk ve en başarılı e-ticaret sitelerinden bir tanesinde Yazılım Geliştirici olarak staj yapmaktayım. Normalda haftada 3 gün full-time yapmam gereken stajımı haftada 3 gün full-time, 2 gün part-time olarak yapıyorum. Okul sonrasında ise şirkette full-time çalışmaya devam edeceğim. Hem Üniversite hemde iş aynı anda yapılabilir bir şey. Bu söylediklerimi göz önünde bulundurarak, araştırma sonrasında karar vermenizi ummaktayım. :) Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız, okul değiştirebilirim diyorsanız ve Etiler'e ulaşım problem olmaz diyorsanız (ki metro ve metrobüs varken artık pek problem değil) size Web Tasarım ve Programlama bölümü olan ve derslerde C# gösterilen bir okul tavsiye edebilirim.</

ern94
18-06-2010, 12:58   |  #8  
ern94 avatarı
OP Yıllanmış Üye
181 mesaj

Ağ işletmenligi Sectim haydi hayırlısı ...