geleceğin bilgisayarı!

doruk11
13-11-2009, 09:14   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
95 mesaj

Microsoft geleceğin bilgisayarına imza atıyor; üstelik ekranı cam

Microsoft'tan araştırma ve strateji sorumlusu Craig Mundle, üniversiteleri gezerek Microsoft'un gelecek nesil bilgisayarlar üzerine çalışmalarını sergiliyor.
Yeni nesil teknolojilerden sergilenenler arasında cam bir ekran da yer alıyor. Cam panel üzerine projeksiyon ile çalışan bilgisayarda projeleri sergileyen Mundle, yakın geleceğin çalışma istasyonlarının çoklu ekran ve sonra da 3D görüntüler içereceğini belirtti.
Daha sonra el işaretleri kullanarak ekrandaki rüzgar türbinini çevirip odakladı ve bu teknolojinin de gelişim aşamasında olduğunu belirtti. Henüz mükemmelleşmemiş durumda ama hızla ilerliyor. Daha sonra aramalarda el yazısı tanıma özelliğini gösterdi. Esas etkileyici olan çıkan sonuçları okurken, sistemin gözleri takip ederek bakılan noktayı, okunan satırları büyütmesi oldu.
Mundle Amerika'daki üniversiteleri gezerek öğrencilere ilham vermeye, geleceğin görüntü ve kontrol sistemlerini tanıtmaya devam ediyor.
Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98 pbx

heatblast
13-11-2009, 11:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,260 mesaj

mükemmel olur öyle bilgisayar ama oyun nasıl oynanır acaba

world_pc
13-11-2009, 18:35   |  #3  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
3,359 mesaj
Alıntı: heatblast  
mükemmel olur öyle bilgisayar ama oyun nasıl oynanır
Süleyman.
13-11-2009, 18:47   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Şaka mı bu yahu? Ya da nasıl bir kopyala-yapıştırcılıktır? Tereciye tere mi satıyorsunuz?

https://www.chip.com.tr/konu/micr ... in-pc-si_16312.html

hyypia
13-11-2009, 19:44   |  #5  
Yıllanmış Üye
100 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
Şaka mı bu yahu? Ya da nasıl bir kopyala-yapıştırcılıktır? Tereciye tere mi satıyorsunuz?

Beğendim

PcMaKeR
13-11-2009, 23:16   |  #6  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

altına chip den alıntı yazmamış...

seckin_kaya
14-11-2009, 22:10   |  #7  
seckin_kaya avatarı
Yıllanmış Üye
1,065 mesaj

superrr olurdu bea

evolution35
14-11-2009, 22:16   |  #8  
evolution35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
373 mesaj

hhaaa AlkışBeğendim

Programcı
15-11-2009, 09:01   |  #9  
Üye
56 mesaj

OnayPaylaşım İçin...

IEosI
18-11-2009, 20:57   |  #10  
Taze Üye
8 mesaj

süper alıntııD::D:D

CG5
19-11-2009, 19:00   |  #11  
Üye
91 mesaj

evet ha alıntı süper olmuş...

hedospurs
19-11-2009, 20:54   |  #12  
Taze Üye
7 mesaj

yılın alıntısı :D

cafercer
20-11-2009, 19:50   |  #13  
Yıllanmış Üye
135 mesaj

Güzel olur

yalcinkurt
24-11-2009, 10:25   |  #14  
yalcinkurt avatarı
Yıllanmış Üye
1,580 mesaj

Alıntı da süper bilgisayar projesi de. Kahkaha

pelindeveci
26-11-2009, 16:09   |  #15  
Üye
51 mesaj

harika olur ama acaba ne zaman olur?:S

world_pc
26-11-2009, 16:40   |  #16  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
3,359 mesaj

Microsoft tan beklenir.

Audı
01-12-2009, 17:14   |  #17  
Taze Üye
8 mesaj

İnsan Barı Baska Sıteden alıntı Yapar Ve Yazar Alıntı Dıye:D

Nerdeeee

melek ersoy marmaris
02-12-2009, 10:16   |  #18  
Taze Üye
1 mesaj

Süper Oluur GeLsinn GeLsiiin

NoteBook
04-12-2009, 22:51   |  #19  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

Alıntı: doruk11  
Microsoft geleceğin bilgisayarına imza atıyor; üstelik ekranı cam

Microsoft'tan araştırma ve strateji sorumlusu Craig Mundle, üniversiteleri gezerek Microsoft'un gelecek nesil bilgisayarlar üzerine çalışmalarını sergiliyor.
Yeni nesil teknolojilerden sergilenenler arasında cam bir ekran da yer alıyor. Cam panel üzerine projeksiyon ile çalışan bilgisayarda projeleri sergileyen Mundle, yakın geleceğin çalışma istasyonlarının çoklu ekran ve sonra da 3D görüntüler içereceğini belirtti.
Daha sonra el işaretleri kullanarak ekrandaki rüzgar türbinini çevirip odakladı ve bu teknolojinin de gelişim aşamasında olduğunu belirtti. Henüz mükemmelleşmemiş durumda ama hızla ilerliyor. Daha sonra aramalarda el yazısı tanıma özelliğini gösterdi. Esas etkileyici olan çıkan sonuçları okurken, sistemin gözleri takip ederek bakılan noktayı, okunan satırları büyütmesi oldu.
Mundle Amerika'daki üniversiteleri gezerek öğrencilere ilham vermeye, geleceğin görüntü ve kontrol sistemlerini tanıtmaya devam ediyor.
Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98

Yaptığım yorum sonucu beni biraz giri kafalı bulabilirsiniz aslında :)
Ama ben yine de teknoloji geliştikçe insanların iyice tembelleştiğini düşünenlerdenim.Tamam bilgisayar kullanım oranı, bilgisayar kullanım kolaylığı ile paraleldir ve her zaman olmalıdır ama, bilgisayar kullanımı bu şekilde gelişip kolaylaştıkça insanlar hazırcılığa alışıyorlar.Bundan 10 sene önce bilgisayar ile uğraşan insanların bilgisayar parcaları ve programları hakkında bilmediği yoktu.Çünkü insanlar bazı şeyleri yapabilmek için uğraşıp dururlardı ve en sonunda yaptıkları işten keyif alırlardı.Tamam belki biraz fazla yorulurlardı ama gece yataklarına yattıklarında ben bu işi yaptım diyerek yatarlardı.
Ama şimdi, 3-4 yaşındaki çocukların bile kullandığı bilgisayarlar var önümüzde.Bilgisayar ile ilgili bölümlerden mezun olan arkadaşlar ( yanlış anlamayın küçümsemiyorum ve haddim değildir ) eski öğrencilere nazaran daha az bilgi ile mezun oluyorlar ve daha az fikir üretiyorlar.Açıkçası benim için directx'i üreten kişinin hafızası dokunmatik ekranı üreten kişinin hafızasından daha değerlidir.Çünkü directx olmasa dokunmatik olan bir bilgisayarın dokunmatik özelliği bir işe yaramaz :)
Bu konuşmalaımla her zaman tepki almışımdır.Ama yine de ben eski teknolojilerin ortaya çıkışlarının insanlara kazandırdığı zevki daha çok seviyorum.Bir bilgisayara Windows 98 kurup sürücüleri tek tek yüklemek , Windows Vista kurup bütün sürücülerin vista tarafından otomatik yüklenmesinden daha zevkli benim için :)

Ve madalyonun ikinci yüzüne bakalım.Tamam eski kafalıyım biraz teknoloji konusunda ama yine de güzel ve yararlı yeniliklere de alkış tutarım.
Arkadaşımızın anlattığı teknoloji umarım en kısa zamanda hayata geçer.Çünkü günümüzde bilgisayar kullanmayı öğrenemeyeceğinden korkan ve bilgisayara öcü gözüyle bakan çok insan var.Bu insanlara bilgisayarı sevdirmek için teknolojinin gün geçtikçe gelişmesi güzel bir görüntü.Mesela henüz 10 sene kadar önce insan düşünce gücü ile çalışan bilgisayar dediğimizde herkes gülüyordu.Sallamanın da bir hududu var kardeşim sözleri hala aklımda.Ama bugün yurt dışındaki bazı hastanelerde felçli olan insanların beyin gücünü ekrana yazı olarak yansıtan bilgisayarlar sistemler çıktı.Bu çok güzel bir teknoloji.Arkadaşımızın bahsetmiş olduğu teknoloji de eminim ki günlük hayatta hayatı zorlaştıran bir çok olumsuzluğu kolaylaştıracaktır.
Umarım güzel olur her şey.
( ama , aramızda kalsın , inadına Windows 98 :) )

Son Düzenleme: NoteBook ~ 04 Aralık 2009 22:52