Gelecek sene devam mı Geçiş mi?

Kapalı Hesap (167851)
28-05-2011, 16:58   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
390 mesaj

Merhaba arkadaşlar.Ben bir Anadolu lisesinde okuyorum.A.L henüz yeni 349 puanla girmiştim.Ancak ilk dönem 8 tane zayıfım vardı.Bu dönem 3 tane falan.Geçeceğim inşallah.Neyse önemli olan bu değil.Geçtiğimi varsayıyorum.Ben gelecek sene aynı okuldan devam etmek istemiyorum.Okul zor geliyor bana.Ayrıca Tüm gün olduğu için katlanamıyorum bu kadar ders görmeye alışık bir insan değilim.Ayrıca aşırı bilgisayar ilgim beni
''Bilişim Teknolojileri' bölümüne geçmeye yönlendiriyor.Ama bu bölüm hakkında kuşkularım var.Daha önce B.T okuyup bitirmiş olan veya şu anda okuyor olan arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.Eğer A.L den devam et derseniz seçebileceğim tek bölüm Yabancı Dil bölümü.B.T nin gelecekte iş durumu ve maaşı benim için çok önemli.Aklımdan sürekli 'ya iş bulamazsam?' sorusu geliyor.B.T okuyan arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim.
Teşekkürler...
Bu arada 9.sınıf ta okuyorum...(Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi)

zomozou
28-05-2011, 18:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
168 mesaj

Merhaba. Bende Bir 9. Sınıf Ögrencisiyim. Bana Soracak Olursan Bu İş Senin Zekana Bakar. Eger Sayısalda İyiysen Bilişime Geç Derim. Matematik, Fizik Biyoloji vs. Aran Pek İyi Degil ve Yabancı Dil vs. İyiyse Dil Seç Derim. Fakat Üçüncü Bir Seçenek Daha Var. Dün Rehberlik Hocamız Anlattı. Eğer Öğretmenlik İstersen Sözel Bir Ders Olan Özel Eğitim Öğretmenliginide Seçebilirsin. (Bu Meslekte Zeka Geriliği Olanlara, Süper Zekalı Olanlara, Konuşma, Görme Engelli Çocuklara, Yani Kısaca Normal Sınıflarda Ders Alamayan Çocuklara Ders Veriyorsun) . Genede Diger Arkadaşların Önerilerini Al. Tercih Sana Kalmış.

Son Düzenleme: zomozou ~ 28 Mayıs 2011 18:08
ekran kartı
28-05-2011, 18:44   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,412 mesaj

Düzenlendi.

Son Düzenleme: ekran kartı ~ 29 Mayıs 2011 00:06
panda34
28-05-2011, 19:14   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj
Alıntı: Şükrü Uğurlutoprak  
Okul zor geliyor bana.Ayrıca Tüm gün olduğu için katlanamıyorum bu kadar ders görmeye alışık bir insan değilim.

iş durumu ve maaşı benim için çok önemli.Aklımdan sürekli 'ya iş bulamazsam?' sorusu geliyor.B.T okuyan arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim.

Tembel halinle iş bulmayı iyi maaş'ı unut, benden sana tavsiye .. ÇOK ÇALIŞ !! gün gelecek tembellik yaptığın günlerin vicdan azabı rüyalarına girecek kabus olacak.

Mr.ED
28-05-2011, 19:55   |  #5  
Mr.ED avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
417 mesaj

Ben de bilişim okuyorum. Şimdi sana biraz benim durumumdan bahsedicem. 
9. sınıf en kolayı ingilizcen iyi ise haftada 10 ders olduğundan diğer derslere pek bakmadan geçebiliyorsun.
9 sınıfta toplam 14 ders görüyorsan 10. sınıfta toplam 19 derse g
receksin ( bunların haftada 15 saati meslek derleri = 4 saat bilişim teknolojileri temelleri + 3 saat programlama + 2 saat teknik resim + 2 saat temel elektronik ve ölçme + 2 saat paket programlama + 2 mesleki gelişim).
Benim ingilizcem ve bilişimi derslerim iyi olduğu için sınıf geçme derdim yok.
Bu yazdıklarım seni korkutmasın. günde 10 derse girmek biraz seni yoracaktır ama eğer gerçekten okuduğun bölümü severek seçtiysen buna zaten çok kolay bir şekilde alışacaksın.
Sayısalının iyi olması lazım ama pek aran iyi değilse muhakkak meslek derslerin iyi olmak zorunda ( ÖZELLİKLE PROGRAMLA DERSLERİNE İYİ ÇALIŞ).
Maaş konusunda ise hocalarımın dediklerine göre iş bulmak kolay değil ama maaşlarının iyi olduğunu söyledi(mezun olan bir öğrencisi hocanın maaşını 5 katını alıyormuş)
Başka şeyler sormak istiyorsan pm at.

Karo00
28-05-2011, 22:12   |  #6  
Karo00 avatarı
Yıllanmış Üye
327 mesaj
Alıntı: panda34  
Tembel halinle iş bulmayı iyi maaş'ı unut, benden sana tavsiye .. ÇOK ÇALIŞ !! gün gelecek tembellik yaptığın günlerin vicdan azabı rüyalarına girecek kabus olacak.
Naptıın :D Adamın hayatını bitirdin resmen :D öyle bi konustunki ben bile etkilendim :D

Kapalı Hesap (167851)
29-05-2011, 10:45   |  #7  
OP Kapalı Hesap
390 mesaj
Alıntı: Karo00  
Naptıın :D Adamın hayatını bitirdin resmen :D öyle bi konustunki ben bile etkilendim :
Öldüm.İntihar etmek istiyorum..)