Geliyor: Tüy gibi bir Firefox!

CHIP Online
28-12-2009, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Evet tüy gibi bir Firefox; çünkü hafif, çünkü uçacak! Donanımı sömürmeyen bu sürüm çok yakın!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/geli ... -firefox_17290.html

Resimlerle: A'dan Z'ye "Süper Firefox" rehberi

Mozilla vakfının özgür mobil tarayıcısı Fennec'in nihai sürümü birkaç gün içerisinde yayımlanabilir. Fennec'in nihai sürümü şimdilik sadece Nokia N900'de çalışacak.

Bir Mozilla yetkilisinin BBC'de yaptığı açıklamaya göre şu sıralar Fennec üzerinde son testler yapılıyor. Testler bittiğinde Fennec, Nokia N900'de kullanılan Maemo işletim sisteminde çalışır hale gelecek. Maemo'ya has sürümün önümüzdeki günlerden çıkması bekleniyor.

Elbette diğer platformlara has sürümler de çıkacak. Yine açıklamaya göre Mozilla önümüzdeki sene diğer platformlar için de Fennec'i yayımlayacak. Keza şu sıralar Windows Mobile'a has bir sürüm üzerinde çalışılıyor. Android'e has bir sürüm de planlanıyor.

Tüm konu: Geliyor: Tüy gibi bir Firefox!

İzleyin: Firefox'a multi-touch geliyor

Resimlerle: A'dan Z'ye "Süper Firefox" rehberi

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Mozilla, mobil tarayıcı alanında Opera'ya rakip olabilecek mi?

yalcinkurt
28-12-2009, 13:17   |  #2  
yalcinkurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,580 mesaj
Alıntı: CHIP Online  
Tartışıyoruz: Sizce Mozilla, mobil tarayıcı alanında Opera'ya rakip olabilecek mi?
Çıkınca yorumlardan anlaşılır Opera'ya rakip olup olamayacağı. Ben Mozilla'dan çok umutluyum ve bu umutlarımı gerçekleştirebilecek kapasitede olduklarını düşünüyorum.

posicor
28-12-2009, 14:25   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
358 mesaj

Gerçekten güzel bir browser'a benziyor.Muhtemelen (en azından eklenti desteğiyle) opera'dan daha iyi olacak.

Ve yine muhtemelen asla iphone'da çalışmayacak çünkü özgür bir eklenti desteği var (flash dahil) ve özgürlük ile apple aynı cümlede kullanılamayan kelimeler.