Genel Bir Sorun

Kapalı Hesap (160605)
26-02-2012, 00:37   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
139 mesaj

Arkadaşlar, ben tüm internette bulunan genel bir sorundan bahsetmek istiyorum.

İnternette kalitesiz yazılar her yeri sarmış durumda. Yazıyı doğru dürüst okumadan yapılan tutarsız yorumlar, bir konu hakkında tartışılırken konu dışı şeyler yazmalar, sorun belirtirken sorunu tam olarak anlatmayıp yüzeysel olarak bahsetmeler, bir konu ile ilgili verilen bilginin doğruluğundan tam olarak emin olunmadan bilgi vermeler, anlatım bozuklukları, yazım ve noktalama hataları, Türkçe'si varken yabancı kökenli kelime kullanmalar internette böcekler gibi çoğalıyor.

İnternette (hatta her yerde) herhangi bir yazı (yorum, konu, yanıt...) yazmadan önce bu yazının niçin yazılacağı hakkında düşünülmelidir. Yazıyı yazıp yayınlamadıktan (yani göndermedikten) sonra bir kaç kez bu yazının yazımının, noktalamasının, anlatımının, başka insanları kırıp kırmayacağının, verilen bilgilerinin ve verilerinin doğruluğunun kontrol edilmesi gerekir.

Edilmezse bu internet, bir bilgi kaynağı olmak yerine yanlış ve seviyesiz bir bilgi kaynağı halini alır ki zaten alıyor.

NOT: Ben bu konuyu forumda koyacak yer bulamadığım için buraya koyuyorum. Bu konuda bana yardım ederseniz sevinirim.

ccc KINAŞLI ccc
26-02-2012, 10:01   |  #2  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,652 mesaj

Evet kardeşim mesela ben karıncayı bile incitmem ancak kırdığım insanlarda olmauştur
Yabancı kelime asla kullanmam
Bilmediğim her soruya atlamam
----------------------------
OK !  Mi
Arkadaşım ben bu konuyu anlamadım yaa amacı ne bunun
Yaav git başka yerde aç konuyu
-----------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------
BİR MESAJ İÇİNDE YAPMAM DEDİKLERİMİN HEPSİNİ YAPTIM 

Kapalı Hesap (160605)
26-02-2012, 21:10   |  #3  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
139 mesaj
Alıntı: ccc KINAŞLI ccc  
Evet kardeşim mesela ben karıncayı bile incitmem ancak kırdığım insanlarda olmauştur
Yabancı kelime asla kullanmam
Bilmediğim her soruya atlamam
----------------------------
OK !  Mi
Arkadaşım ben bu konuyu anlamadım yaa amacı ne bunun
Yaav git başka yerde aç konuyu
BİR MESAJ İÇİNDE YAPMAM DEDİKLERİMİN HEPSİNİ YAPTIM 
Güzel; ama en yukarıda noktalama işaretlerini kullanmamışsın.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (160605) ~ 18 Mart 2012 23:51