Gerçek Bilgisayar olayları

XxXDaRKoXxX
16-01-2008, 22:05   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,720 mesaj

Compaq "Press any key" komutunu "Press return key" şekline dönüştürmeyi düşünüyor. Neden? "Any" tuşu nerede sorusuna cevap vermekten baygınlık gelmiş.

Bir müşteri, üzerinde "toz koruyucu" olduğunda fareyi kullanmakta güçlük çektiğinden dert yanmış. Toz koruyucu dediğinin farenin plastik paketi olduğu ortaya çıkmış.

Disklerinin hatalı olduğunu savunan müşteriye "diskleri satıcıya yollayın" denmiş. Satıcının eline geçen mektuptan disklerin fotokopileri çıkmış.

Dell şirketinin bir müşterisi bilgisayarının faks çekememesinden şikayet etmiş. 40 dakikalık bir telefon görüşmesi sonucunda adamın kağıdı monitöre dayayıp "Gönder" tuşuna bastığı ortaya çıkmış.

Bir IBM müşterisi dökümanı yazıcıya aktaramadığından şikayet etmiş. "Bilgisayar yazıcıyı görüyor mu?" sorusuna karşılık "Ekranı yazıcıya doğru çevirdim ama hala görmüyor" cevabını vermiş.

Yeni aldığım bilgisayar çalışmıyor diye Dell firmasını arayan kadın sürekli "Ayak pedalına basıyorum basıyorum makineden hiç ses gelmiyor" demiş.
Konuşmanın devamında ayak pedalı dediğinin fare olduğu ortaya çıkmış.

Novell Netware'in ünlü hikayesi:
NetWare: Buyrun SysOp.
Adam: Bilgisayarın kahve taşıyıcısı kırıldı. Garanti kapsamındayım, ne yapmam lazım ?
Netware : Kahve taşıyıcı mı ?
Adam: Evet bilgisayarın önündeki !
Netware: Pardon anlamakta güçlük şekiyorum. Bu kahve taşıyıcıyı nereden aldınız? Promosyon falan mı ? Üzerinde bir marka var mı ?
Adam: Bilgisayarla birlikte geldi. Promosyon olup olmadığını bilmiyorum. Üzerinde 4X yazıyor.

BOOMFUNKMCS
16-01-2008, 22:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

"Novell Netware'in ünlü hikayesi:
NetWare: Buyrun SysOp.
Adam: Bilgisayarın kahve taşıyıcısı kırıldı. Garanti kapsamındayım, ne yapmam lazım ?
Netware : Kahve taşıyıcı mı ?
Adam: Evet bilgisayarın önündeki !
Netware: Pardon anlamakta güçlük şekiyorum. Bu kahve taşıyıcıyı nereden aldınız? Promosyon falan mı ? Üzerinde bir marka var mı ?
Adam: Bilgisayarla birlikte geldi. Promosyon olup olmadığını bilmiyorum. Üzerinde 4X yazıyor"

hehehehehehheheheheheh bastım kahkahayı arkadaşım,sağol ya çok komik.nıt nıt nıt yaw akla bak.

uGuR.uK
16-01-2008, 22:19   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

daha once gormustum bunları, o zamanlar yarılmıstım gülmektenGülüş
simdi o kadar olmasada bi tebessüm yaratıo yaniGülümseme enteresan yazılar...

hiko91
22-07-2008, 22:05   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,899 mesaj

"Ekranı yazıcıya doğru çevirdim ama hala görmüyor" puhahaa

supercocuk
22-07-2008, 22:11   |  #5  
supercocuk avatarı
Yıllanmış Üye
550 mesaj

"Üzerinde 4x yazan kahve taşıyıcısı"

Yok böyle bi dava ya KahkahaKahkahaKahkaha

Reborn91
24-07-2008, 04:10   |  #6  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

son bolumunu bnede kullanıyorum :D Bende bi NEC DVD-RE var bide LG cd-rw. var. lg olan cok saglam acıkken yanlıslıkla ustune düştüm gecen sene yamulmadı bile. Arada kahve taşıyıcısı olarak kullanıyorum güzel oluyor:D

uantakya
24-07-2008, 11:57   |  #7  
Yıllanmış Üye
465 mesaj

hehehehehe

supercocuk
24-07-2008, 12:04   |  #8  
supercocuk avatarı
Yıllanmış Üye
550 mesaj
Reborn91
son bolumunu bnede kullanıyorum :D Bende bi NEC DVD-RE var bide LG cd-rw. var. lg olan cok saglam acıkken yanlıslıkla ustune düştüm gecen sene yamulmadı bile. Arada kahve taşıyıcısı olarak kullanıyorum güzel oluyor:
Bende samsung dvd-wr ile bi tane cd-rom var.Üstteki cd rom'u bir açıyorum 2 saatte açılıyor ve içi toz tutmaktan hareket edemiyor :D

sakin_insan
26-07-2008, 00:57   |  #9  
Yıllanmış Üye
508 mesaj

çok komik :)))

bektash
26-07-2008, 01:07   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

Bir IBM müşterisi dökümanı yazıcıya aktaramadığından şikayet etmiş. "Bilgisayar yazıcıyı görüyor mu?" sorusuna karşılık "Ekranı yazıcıya doğru çevirdim ama hala görmüyor" cevabını vermiş.

acayip ötesi ya :D

ReFeRaNSs
26-07-2008, 01:11   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

hehe
bilgisayala ilgili değil ama okuyunca aklıma geldi
gillette yeni jiletelerini piayasaya sumuş(ozamn daha yeni şirketler)adamlat patır patır geri veriyorlarmış jileteri sorun sakalı/bıyığı kesmiyormuş
üreticisinin açıklamsında ise 'ürünün üzerindeki koruyucu plastik poşeti çıkartarak deneyin ' olmuş