Geri Dönüşüm Kutusu'nu geliştirin!

CHIP Online
23-11-2012, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows'un Geri Dönüşüm Kutusu'nu daha yetenekli hale getirmek, bu ipuçları ve araçlarla çok kolay!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ger ... listirin_37100.html

Resimlerle: Yeni Windows'umuz hayırlı olsun!

Windows'umuzda "Geri Dönüşüm Kutusu" adıyla yer edinen işlev, sildiğimiz dosyalara tekrar ihtiyacımız olduğunda yardımımıza koşuyor. Bunun dışında onunla ilgili yapabileceğimiz çok fazla şey yok: Geri Dönüşüm Kutusu'nu boşaltmaktan fazlasını yapmak için bazı ipuçlarından ve araçlardan faydalanmanız gerekiyor. İşte Geri Dönüşüm Kutusu'nu daha iyi bir hale getirmenizi sağlayacak bazı pratik ipuçları:


Geri Dönüşüm Kutusu'nu sistem tepsisine yerleştirin


Çöp kutunuzu masaüstünüz yerine sistem tepsisine yerleştirerek ona istediğiniz anda daha kolay bir biçimde erişebilirsiniz. Bunu yapabilmek için &lt;span style="text-decoration: underline;">MiniBin</span> veya &lt;span style="text-decoration: underline;">MicroBin</span> gibi bir araçtan faydalanmanız gerekiyor. MiniBin, size daha çok ayarlama olanağı sunarken, MicroBin herhangi bir yapılandırma seçeneği sunmuyor ve sadece sistem tepsinize yerleşiyor. İki uygulama da belleğinizde son derece az yer kaplıyor ve varsayılan sistem simgelerinizle uyumlu görünüyor.


Programın Windows ile beraber başlaması için ona ait .exe dosyasını Başlat menüsü altındaki Başlangıç klasörüne sürüklemeniz yeterli.


Tüm Konu: Geri Dönüşüm Kutusu'nu geliştirin!

Resimlerle: Yeni Windows'umuz hayırlı olsun!

Kaynak: www.chip.com.tr