geri dönüşüm kutusu

HPQ-User
22-02-2008, 19:55   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ulduzsu sormuş:
masa üstünden geri dönüşüm kutusunu yanlışlıkla sildim geri nasıl yüklerim bana yardımcı olursanız sevinirim..
saygılar

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
bilgim yok

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.2)

XxXDaRKoXxX
22-02-2008, 20:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,720 mesaj

Bu sorun, aşağıdaki koşullardan herhangi biri gerçekleştirildiğinde oluşabilir: • Geri Dönüşüm Kutusu'nu gizlemek için bir üçüncü taraf programı kullanılmışsa. • Geri Dönüşüm Kutusu'nu gizlemek için bir TweakUI programı kullanılmışsa. • Geri Dönüşüm Kutusu'na yönelik kayıt bilgisi silinmişse. • Geri Dönüşüm Kutusu'nu gizlemek için bir Grup İlkesi ayarı kullanılmışsa. Yöntem 1: Geri Dönüşüm Kutusu'nu geri yüklemek için Geri Dönüşüm Kutusu'nu kaldıran programı kullanın Geri Dönüşüm Kutusu'nu gizlemek için TweakUI programını kullandıysanız, Geri Dönüşüm Kutusu'nu masaüstüne geri yüklemek için şu adımları izleyin: 1. Başlat'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın. 2. Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın. 3. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\HideDesktopIcons\NewStartPanel 4. Sağ bölmede, aşağıdaki kayıt defteri DWORD değerini sağ tıklatın ve ardından Değiştir'i tıklatın: {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} 5. Değer verisi kutusuna 0 yazın ve ardından Tamam'ı tıklatın. (TweakUI yardımcı programı, Geri Dönüşüm Kutusu simgesini gizlemek için bu değeri 1'e ayarlar.) 6. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın. Yöntem 2: Geri Dönüşüm Kutusu'nu geri yüklemek için kayıt defterini düzenleyin Uyarı Kayıt ...

ALINTI