Girilemeyen siteler

vinzo
12-06-2010, 23:03   |  #26  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

chrome un senkronizasyon özelliğini kullanabilen var mı?
google sorunu çıkmadan önce bilgisayara format atmıştım şimdi senkronizasyon edemiyorum oturum hatası veriyor ama ayrıyetten  gmail e girebiliyorum,

linklerdeki earth ve desktop u indiremiyorum sayfalar yanıt vermiyor
earth ü başka yerden indirdim eskiden girebiliyordum şimdilerde girilmiyo
çok büyük bi problem değil ama yine de sinir ediyo insanı...

ScienceNET
13-06-2010, 00:05   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
787 mesaj
Alıntı: vinzo  
chrome un senkronizasyon özelliğini kullanabilen var mı?
google sorunu çıkmadan önce bilgisayara format atmıştım şimdi senkronizasyon edemiyorum oturum hatası veriyor ama ayrıyetten  gmail e girebiliyorum,
http://earth.google.com/intl/tr/

http://desktop.google.com/tr/

linklerdeki earth ve desktop u indiremiyorum sayfalar yanıt vermiyor
earth ü başka yerden indirdim eskiden girebiliyordum şimdilerde girilmiyo
çok büyük bi problem değil ama yine de sinir ediyo insanı...

Önce http://desktop.google.com/tr/ sitesine girdim. Söylediğin programı indirdim. Sorun yok!

Ardından, http://earth.google.com/intl/tr/ sitesine girdim. Uygulamayı indirmek istedim. Pop-up Blocker çıktı. Dosyayı indirirken hata verdi ancak verilen kısa yolu denedim. Dosyayı indirdim ve Google-Earth'i yükledim bile! :)

vinzo
13-06-2010, 00:33   |  #28  
Taze Üye
5 mesaj

sciencenet, google sitelerine normal yollarla girebiliyor musun yoksa hosts dosyasını mı değiştirmiştin?

mcafee23 ayrılmıştır
13-06-2010, 00:36   |  #29  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

google erişimi açıldı sadece earth maps ve google arka plan özelliğinde sorun var

Mustafa Arslan
13-06-2010, 02:03   |  #30  
Yıllanmış Üye
411 mesaj

3 ihlas 1 fatiha okuyunca butun yasakli sitelere giriliyormus !!!

ScienceNET
13-06-2010, 14:02   |  #31  
Yıllanmış Üye
787 mesaj
Alıntı: vinzo  
sciencenet, google sitelerine normal yollarla girebiliyor musun yoksa hosts dosyasını mı değiştirmiştin?
host dosyalarını değiştirmiştim. :) Henüz normal yolları denemedim. :D

ibrapd
13-06-2010, 16:10   |  #32  
Yeni Üye
23 mesaj

Normal yollarla suan girilemiyor. Ulaştırma bakanıyla anlaşma yapılana kadar da girilemeyecek malesef. Benim Şöyle bir host dosyam var. İndirip ister winrarla açıp kendinize göre düzenleyin ve etc klasorune kaydedin. İster çift tıklayıp yerine gönderin. Şuan bu dosya ile google earth, picasa web albumleri, youtube falan açık durumda... Lazım oldukça da güncelliyorum. Ya da dediğim gibi kendiniz de güncelleyebilirsiniz...

ScienceNET
13-06-2010, 16:36   |  #33  
Yıllanmış Üye
787 mesaj
Alıntı: ibrapd  
Normal yollarla suan girilemiyor. Ulaştırma bakanıyla anlaşma yapılana kadar da girilemeyecek malesef. Benim Şöyle bir host dosyam var. İndirip ister winrarla açıp kendinize göre düzenleyin ve etc klasorune kaydedin. İster çift tıklayıp yerine gönderin. Şuan bu dosya ile google earth, picasa web albumleri, youtube falan açık durumda... Lazım oldukça da güncelliyorum. Ya da dediğim gibi kendiniz de güncelleyebilirsiniz...
Bir exe dosyası. Ne bu virüs mü ne? Lütfen exe dosyaları yayınlamayın. Ne olduğu belli olmayan dosyaları indirmeyin ve kullanmayın!

Son Düzenleme: ScienceNET ~ 13 Haziran 2010 16:38
ibrapd
13-06-2010, 16:52   |  #34  
Yeni Üye
23 mesaj
Alıntı: sciencenet  
Bir exe dosyası. Ne bu virüs mü ne? Lütfen exe dosyaları yayınlamayın. Ne olduğu belli olmayan dosyaları indirmeyin ve kullanmayın!
Sağ tıkla winrar ile aç dostum. Download sitelerinden indirdiğin ne? Yumurta dosyaları mı? Program dediğin tabii ki exe olacak. Virüs programlarıyla tarat diyorum, güvenmediysen winrar ile aç içindekileri gör diyorum. Daha ne diyeyim. Girme o zaman youtube'a falan. Hanım hanım dolaş internette. Google ile binali yıldırımın anlaşmasını bekle.

exe yapmamın sebebi bilmeyenler için kolay olsun diye. Çift tıklamayla halledecek işini. Antivirüs programsız zaten gezmeyin nette. İyi bir programınız varsa da böyle virüslü exeleri daha indirirken başlar cıyak cıyajk bagırmaya. Ben ücretsiz antivir free kullanıyorum. O bile yetiyor.

Son Düzenleme: ibrapd ~ 13 Haziran 2010 16:55
mcafee23 ayrılmıştır
13-06-2010, 16:59   |  #35  
Yıllanmış Üye
3,717 mesaj

virüs falan değil bende eart maps sorununu halletmiştim google arka plan çalışmıyordu
tamda bunu arıyordum sağolasın

ibrapd
13-06-2010, 17:08   |  #36  
Yeni Üye
23 mesaj

Eyvallah dostum. Ancak dns ayarını ayrıyeten yapmanız gerekiyor. Yoksa youtube vidoları açılmıyor. Site açılsa bile...

ScienceNET
13-06-2010, 17:19   |  #37  
Yıllanmış Üye
787 mesaj
Sağ tıkla winrar ile aç dostum. Download sitelerinden indirdiğin ne? Yumurta dosyaları mı? Program dediğin tabii ki exe olacak. Virüs programlarıyla tarat diyorum, güvenmediysen winrar ile aç içindekileri gör diyorum. Daha ne diyeyim. Girme o zaman youtube'a falan. Hanım hanım dolaş internette. Google ile binali yıldırımın anlaşmasını bekle.

exe yapmamın sebebi bilmeyenler için kolay olsun diye. Çift tıklamayla halledecek işini. Antivirüs programsız zaten gezmeyin nette. İyi bir programınız varsa da böyle virüslü exeleri daha indirirken başlar cıyak cıyajk bagırmaya. Ben ücretsiz antivir free kullanıyorum. O bile yetiyor.

Adam akıllı bir açıklama yapmamışsın. Her siteden dosya indirmiyorum tabi ki.

Herkes çözüm ararken ben zaten YouTube'a girebiliyordum. İnsanlar aynı şeyi tekrar tekrar yayınlarken birileri hala çözüm arıyor. Anlamadığım, daha neyi arıyorlar. Herşey ortada! Daha ne olsun! Bu siteye geliyorum belki birilerine yardım ederiz diye. Ama içinde elbette ağzı bozuk olan insanlar oluyor. Aptalca konuşma. Hanım olan sen. Ağzını topla!

Son Düzenleme: ScienceNET ~ 13 Haziran 2010 17:35
ibrapd
13-06-2010, 18:12   |  #38  
Yeni Üye
23 mesaj

Polemik olsun istemem ama iğnelediğin her kelimeye cvp hakkım olur heralde. exe = virüs benzetmesini genelde sevgilisinden interneti yeni öğrenmiş ve sıkı sıkı uyarılmış bayanlar veya o tarzda erkekler yapar. Demek ki bilir bilmez konuşmamak gerekirmiş şu hayatta. Bak adam indirmiş kullanmış bile. Senin bakmadan virüs yaygarası yaptığın o dosyanın içinde (exe olan) iki tane jpg uzantılı resim ile bir tane uzantısı bile olmayan sadece not defteri ile açıldığında içindeki yazılar görülebilen hosts dosyası var. Bundan pcne virüs bulaşırsa gel ben sana 10 tane en kralından pc alacam. Ayrıca sen ağzı bozuk insan görmemişsin. Bunu söylerken de kendi ağzının bozuk olduğunu herkes gördü bile. Hanımın kim olduğunu ve kimin ağzını toplaması gerektiğini kendin de çok iyi biliyorsun. Ayrıca hanımsın demedim hanım hanım nette dolaş dedim. Üstüne alınmasana bi kere. "Dosyanı bilir bilmeden virüslüdür diye yaygara yaptım ama değilmiş. Özür dilerim" demen gerekirken zeytin yağına taş çıkartmaya devam et. Bu sana son msjdır çünkü konu saptı... Msjları tekrar oku ve ikimizin seviyesini de bir ölç istersen. Bye...

Ayrıca o dosyanın içindeki dns adresi sadece youtube'u halletmiyor. Ayrıca google earth, picasaweb gibi sayfalar da geçtiğimiz hafta yasaklandı. Bunların serverlarını herkes bilip de açamaz. lht1.google.com diye bir adres duymamışsındır. Ama google'a yüklediğin resim oralarda saklanır. Web albümlerini sıkça kullanan insanların google servislerini sonuna kadar kullanan insanların işine yarayacak. Daha eksiği var tabi. Giremediğim site oldukça açıp dosyayı güncelliyorum...

Son Düzenleme: ibrapd ~ 13 Haziran 2010 18:17
ScienceNET
13-06-2010, 18:37   |  #39  
Yıllanmış Üye
787 mesaj
Polemik olsun istemem ama iğnelediğin her kelimeye cvp hakkım olur heralde. exe = virüs benzetmesini genelde sevgilisinden interneti yeni öğrenmiş ve sıkı sıkı uyarılmış bayanlar veya o tarzda erkekler yapar. Demek ki bilir bilmez konuşmamak gerekirmiş şu hayatta. Bak adam indirmiş kullanmış bile. Senin bakmadan virüs yaygarası yaptığın o dosyanın içinde (exe olan) iki tane jpg uzantılı resim ile bir tane uzantısı bile olmayan sadece not defteri ile açıldığında içindeki yazılar görülebilen hosts dosyası var. Bundan pcne virüs bulaşırsa gel ben sana 10 tane en kralından pc alacam. Ayrıca sen ağzı bozuk insan görmemişsin. Bunu söylerken de kendi ağzının bozuk olduğunu herkes gördü bile. Hanımın kim olduğunu ve kimin ağzını toplaması gerektiğini kendin de çok iyi biliyorsun. Ayrıca hanımsın demedim hanım hanım nette dolaş dedim. Üstüne alınmasana bi kere. "Dosyanı bilir bilmeden virüslüdür diye yaygara yaptım ama değilmiş. Özür dilerim" demen gerekirken zeytin yağına taş çıkartmaya devam et. Bu sana son msjdır çünkü konu saptı... Msjları tekrar oku ve ikimizin seviyesini de bir ölç istersen. Bye...
Blah blah blah! Virüslü dosyaların büyük çoğunluğu exe dosyaları ile gelir. Bence okumayı bilmeyen, saygısız olan sensin. Önce yazdıklarını oku sonra ne yazdığını anla derim. Çok kaba ve alay edercesine konuşan sensin.

Sen onaylanmış ve güvenirliği test edilip onaylanmış biri misin? Ben ne bileyim yayınladığın dosyanın içinde virüs var veya yok. Usenet kullanan arkadaşlar bilir. En güncel programları indiriyorum crack dosyaları ile birlikte. Belki senin hayatında karşılaşmadığın virüslerle karşılaştım.

En önemli olan şey, daha beni tanımadan beni yargılaman. Türkçe sitelere nerdeyse hiç girmiyorum. Sadece Chip Online'ın sitesine giriyorum. İlla ki bir kaç tane kaba, kendini birşey sanan insanlara raslamak mümkün.

Emin ol, senin hayatta görmediğin en kaba insanları gördüm. Bilip bilmeden konuşma.

Kendi adına konuş herkes derken. Bilip bilmeden saçmalama. Aslında özür dilemesi gereken kişi sensin. "Arkadaşlar, özür dilerim! Yayınladığım exe dosyası hakkında bilgi vermedim. ScienceNET söyledikten sonra bir açıklama yaptım ve kaba davranışlarımdan dolayı ayrıca özür dilemeyi bir borç bilirim." demen gerekirken çok bilmiş ve alaycı konuşmalarına devam ediyorsun. Seviye mi? Senin ki yerlerde sürünüyor. :D 

Sen gerçekten 15 yaşında mısın?

Son Düzenleme: ScienceNET ~ 13 Haziran 2010 18:56
mcafee23 ayrılmıştır
13-06-2010, 21:38   |  #40  
Yıllanmış Üye
3,717 mesaj

arkadaş sana kolaylık olsun diye exe yapmış ben direk indirdim çalıştırmadım ilk önce açıp ne olduğuna baktım.
İçeriği işe yarar olunca kopyaladım klasöre

ScienceNET
13-06-2010, 22:19   |  #41  
Yıllanmış Üye
787 mesaj
Alıntı: mcafee23  
arkadaş sana kolaylık olsun diye exe yapmış ben direk indirdim çalıştırmadım ilk önce açıp ne olduğuna baktım.
İçeriği işe yarar olunca kopyaladım klasö
Arkadaş bana yapmamış çünkü benim zaten ihtiyacım yok. Sorun bu değil sorun ne demek istediğimde. Anlayan anlamış zaten...

Son Düzenleme: ScienceNET ~ 13 Haziran 2010 22:21
ibrapd
14-06-2010, 12:59   |  #42  
Yeni Üye
23 mesaj
Alıntı: ScienceNET  
Arkadaş bana yapmamış çünkü benim zaten ihtiyacım yok. Sorun bu değil sorun ne demek istediğimde. Anlayan anlamış zaten...
Anlayan anladığından değil de muhattap olunmadığından diye bakmalı bazı olaylara... Sana laf yarıştırmaya ihtiyacım yok. Dİyeceğimi dedim okuyan görür seni de beni de... Bak işine...

ScienceNET
14-06-2010, 20:36   |  #43  
Yıllanmış Üye
787 mesaj
Anlayan anladığından değil de muhattap olunmadığından diye bakmalı bazı olaylara... Sana laf yarıştırmaya ihtiyacım yok. Dİyeceğimi dedim okuyan görür seni de beni de... Bak işine...
Sen işine bak! Saygısızlığı bırak! Anlama konusunda sorunun varsa ne yapabilirim senin için? Muhattap değilsen neden yazıyorsun. Kendi kendini yalanlıyorsun. İhtiyacın yoksa kapat çeneni. Ddediklerin saçmalık sadece. İşin yoksa uyu derim sana. Yazın çok iyi oluyor! :)

ibrapd
19-06-2010, 00:24   |  #44  
Yeni Üye
23 mesaj

Püsküllü bela gibi sardın mesajıma var ya. Arı gibi vız vız vız.

Atilla Sarıtaş
19-06-2010, 02:33   |  #45  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

www.etsy.com ve Youtube

Şuanda çalışıyor.
Hosts dosyasında sadece Youtube IP'leri var (74.125.43.103)
DNS'ler Google'nın DNS'leri : 8.8.8.8 / 8.8.4.4