Gizemli Apple bilgisayarının sonu!

CHIP Online
11-10-2011, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

3G anteni ve çirkin görünümüyle dikkat çeken, asla gerçek olmayan Apple efsanesinin sonu geldi!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/gize ... nin-sonu_29652.html


Resimlerle: Apple'ın ilk on çalışanı!

Apple'ın asla gerçeğe dönüşmeyen 3G'li MacBook prototipinin hikayesinden buradaki ve buradaki haberlerimizde bahsetmiştik. Ve işte bu efsane prototip, sonunda evine ulaştı ve muhtemelen bundan sonra kimse onu göremeyecek.

eBay satıcısı Carl Frega, bir "Apple mühendisinden" temin ettiğini iddia ettiği bilgisayarı Craiglist'te satmaya çalışmış, ancak başarısız olmuştu. Apple da, bu satışı engellemek için hemen her yola başvurmuştu. İkinci denemesinde cihazı satmayı başarsa da, cihazı satın alan kişi, onun gerçek bir Apple bilgisayarı olmadığını söyleyerek Frega'ya iade etmişti. İsmi bilinmeyen satın alan kişi, Frega için bazı iddialarda bulunmuş ve ona 400 dolarlık bir dava açmıştı.

Daha sonra Apple, bilgisayarı Frega'dan almayı başardı. Ama bilinen tek şey, Frega'nın sisteme bazı eklemeler yaptığı. Apple, bu eklemeleri Frega'ya geri göndermiş durumda. Asıl prototip cihaz ise, Apple'ın tozlu raflarındaki yerini, bir daha kimsenin göremeyeceği şekilde aldı.

Apple'ın, bilgisayarı geri alırkenFrega'ya bir ödeme yapıp yapmadığı bilinmiyor. Ama Frega zararının büyük olduğunu iddia ediyor. Bu yüzden, prototipi satın aldığını söylediği Apple mühendisine dava açmaya hazırlanıyor.

Bakalım bu gizemli Apple prototipinin hikayesi daha nerelere kadar uzanacak...

Tüm konu: Gizemli Apple bilgisayarının sonu!

Resimlerle: Apple'ın ilk on çalışanı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu MacBook sizce gerçekten Apple ürünü mü?