GMail sorunu ve ilk açıklama burada...

CHIP Online
24-02-2009, 14:20   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bir süredir yaşanan GMail'e erişim sorunu nihayet sona erdi. Sorunla ilgili ilk açıklama burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/GMai ... a-burada_11123.html

Resimlerle: 10 ek hizmet ile çok daha güçlü bir Gmail

Güncelleme: GMail'e erişim, 14.30 itibarı ile tamamen normale dönmüş gibi görünüyor...

Eğer e-posta ihtiyaçlarınız için Google'ın GMail'ini kullanıyorsanız, yaklaşık 3 saatir hesabınıza ulaşamıyor olmalısınız. GMail'in giriş sayfası bir süredir kullanılamıyor ve bağlanmaya çalışanlar "Server Error - Sunucu hatası" uyarısını alıyor.

Sorunun neden kaynaklandığı henüz açıklanmadı ama GMail'in yardım sayfalarında şu küçük not yayınlandı: "We're aware of a problem with Gmail affecting a number of users. This problem occurred at approximately 1.30AM Pacific Time. We're working hard to resolve this problem and will post updates as we have them. We apologize for any inconvenience that this has caused."

Açıklamanın Türkçesi şu şekilde: "Bir grup kullanıcımızın GMail'e bağlanmasını engelleyen bir problem yaşıyoruz. Problem saat 11.30'da başladı. Sorunu çözmek için çalışıyoruz ve gelişme olduğunda bildireceğiz. Sorun nedeniyle özür dileriz."

Küçük bir de not: Eğer GMail hesabınıza Outlook ya da Thunderbird gibi bir uygulama yardımıyla POP3 üzerinden bağlanıyorsanız, e-postalarınızı almaya devam edebilirsiniz. Sorun sadece tarayıcı üzerinden

Tüm konu: GMail sorunu ve ilk açıklama burada...

Resimlerle: 10 ek hizmet ile çok daha güçlü bir Gmail

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu sorunun kaynağı ne olabilir?

ErcanErcan
24-02-2009, 14:28   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
61 mesaj

502 No.lu  hata değil mi kastettiğiniz?

MBTGROUP
24-02-2009, 14:30   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

Benim gmail açılıyor, hiçbir sorun yokki  şaşırdım  yani konuya.Yada konuyu okumaktamı geç kaldım 10  dakka olmuş açılalı ama ..

Son Düzenleme: MBTGROUP ~ 24 Şubat 2009 14:31
frozen
24-02-2009, 14:33   |  #4  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj

Yok geç kalmadın.. benimki hala açılmıyor.

Fattur
24-02-2009, 22:35   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Açıklamanın Türkçesi şu şekilde: "Bir grup kullanıcımızın GMail'e bağlanmasını engelleyen bir problem yaşıyoruz. Problem saat 11.30'da başladı. Sorunu çözmek için çalışıyoruz ve gelişme olduğunda bildireceğiz. Sorun nedeniyle özür dileriz."

araya gmt veya pasifik saatine göre demeyi unutmuşsunuz.Önemli birşey bu..

SERCAN ZABUN
25-02-2009, 00:04   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

YANI GMAİLİ KULLANAMICAZ ÖYLEMİ OLCAK SERVER YANI SERVERLERDE HATA VAR ZATEN BU GOOGLE NIN YAPTIGI İŞ BU KADAR OLUR :d:d:d

Banned
25-02-2009, 01:45   |  #7  
Banlandı
347 mesaj
SERCAN ZABUN
YANI GMAİLİ KULLANAMICAZ ÖYLEMİ OLCAK SERVER YANI SERVERLERDE HATA VAR ZATEN BU GOOGLE NIN YAPTIGI İŞ BU KADAR OLUR :d:d:
daha iyisini yap yavrum...''google'' yazmasını öğrenen hemen iftiraya başlıyor..

frozen
25-02-2009, 02:03   |  #8  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj

Microsoft u da öğrenen iftiraya başlıyor :)
Hele ki daha iyisini yapamayıpta iftira atanlar daha bi ....

Banned
25-02-2009, 02:08   |  #9  
Banlandı
347 mesaj
frozen
Microsoft u da öğrenen iftiraya başlıyor :)
Hele ki daha iyisini yapamayıpta iftira atanlar daha bi ....
ha daha iyisini kim tek başına yapacak söylesene bir...700mb kurulum: saniyede bir tuşa bassan ne kadar zaman alır...

frozen
25-02-2009, 02:17   |  #10  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj
wakefield
ha daha iyisini kim tek başına yapacak söylesene bir...700mb kurulum: saniyede bir tuşa bassan ne kadar zaman alır...
Gel seninle anlaşalım.
Microsoft u kim kurdu? İlk Windows'u kaç kişi yaptı? Nasıl bir evrim geçirdi?

Google için de aynı sorulara cevap ver.

Ve şimdi kendine sor. Neden olmasın?

700 MB kurulum nedir? Atla-Deve mi? Şu an üzerinde çalıştığım yazılım daha 3 ay geçmesine rağmen 600 MB boyuta ulaştı, amacım bunu işletim sistemi çekirdeğine bağımsız kılmak. Bu hale ulaştığında işletim sisteminden farkı pek kalmayacak. Uzun zaman alacak belli ama o ana ulaştığında sadeleştirmeye başlamadan 6 ay içinde çalışır durumdaki hali 1gb üzerinde olacak.

Aynı soru yeniden.. Neden yapılamasın?

Banned
25-02-2009, 02:59   |  #11  
Banlandı
347 mesaj
frozen
Gel seninle anlaşalım.
Microsoft u kim kurdu? İlk Windows'u kaç kişi yaptı? Nasıl bir evrim geçirdi?

Google için de aynı sorulara cevap ver.

Ve şimdi kendine sor. Neden olmasın?

700 MB kurulum nedir? Atla-Deve mi? Şu an üzerinde çalıştığım yazılım daha 3 ay geçmesine rağmen 600 MB boyuta ulaştı, amacım bunu işletim sistemi çekirdeğine bağımsız kılmak. Bu hale ulaştığında işletim sisteminden farkı pek kalmayacak. Uzun zaman alacak belli ama o ana ulaştığında sadeleştirmeye başlamadan 6 ay içinde çalışır durumdaki hali 1gb üzerinde olacak.

Aynı soru yeniden.. Neden yapılamasın?

tamam bir konuyu açıklığa kavuşturmadan yazdığım için problem oluştu program dediğinin boyutu tam olarak birşey ifade etmez ufak birkaç mesele yüzünden bir anda exabyte seviyelerine bile gelebilir(örneğin işi sadece tutulan bir sayı için daha önceden kararlaştırılmış uzun bir full hd filmi oynatmak olan bir program kolay ama büyüktür)...gelelim işletim sistemi kolay bir iş değil başlangıçta mükemmel gibi görünür ama sorunlar çıkarır halledersin yenileri çıkar gene halledersin başka aletlerde sorun çıkarır bu sürer gider o yüzden 700mb ın 700üde ince işlenmiş bir iş olmak zorunda kalır...ne programı yaptığını bilmiyorum ama bağımsız program yapmak var bir de işletim sistemi yapmak var...senin program bağımsız olur ama işletim sisteminin yanından bile geçmez...bunu bilmek için bütün işletim sistemlerini şunu bunu bilmeye de gerek yoktur...microsoft ne kadar büyük bir firma ama genede yaptığı işletim sistemi rezalet seninkinin ne seviyede olduğunu bilmek zor değil yani...ha şimdi neden yapılmasın deyip durmuşsun..yapılır ama yapılan şey ne kadar olur orasını anlatmama gerek yok sanırım...yok hala yapılır diyorsan frozen yap daha iyisini seninkini kullanalım forumlarda da artık win7 neymiş diyelim.... :)

frozen
25-02-2009, 03:20   |  #12  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj
wakefield
tamam bir konuyu açıklığa kavuşturmadan yazdığım için problem oluştu program dediğinin boyutu tam olarak birşey ifade etmez ufak birkaç mesele yüzünden bir anda exabyte seviyelerine bile gelebilir(örneğin işi sadece tutulan bir sayı için daha önceden kararlaştırılmış uzun bir full hd filmi oynatmak olan bir program kolay ama büyüktür)...gelelim işletim sistemi kolay bir iş değil başlangıçta mükemmel gibi görünür ama sorunlar çıkarır halledersin yenileri çıkar gene halledersin başka aletlerde sorun çıkarır bu sürer gider o yüzden 700mb ın 700üde ince işlenmiş bir iş olmak zorunda kalır...ne programı yaptığını bilmiyorum ama bağımsız program yapmak var bir de işletim sistemi yapmak var...senin program bağımsız olur ama işletim sisteminin yanından bile geçmez...bunu bilmek için bütün işletim sistemlerini şunu bunu bilmeye de gerek yoktur...microsoft ne kadar büyük bir firma ama genede yaptığı işletim sistemi rezalet seninkinin ne seviyede olduğunu bilmek zor değil yani...ha şimdi neden yapılmasın deyip durmuşsun..yapılır ama yapılan şey ne kadar olur orasını anlatmama gerek yok sanırım...yok hala yapılır diyorsan frozen yap daha iyisini seninkini kullanalım forumlarda da artık win7 neymiş diyelim.... :)
iyi güzel diyorsun da, neye göre rezalet? Düşmeden yürümeyi öğrenemezsin. Çabalaman gerekir. Ben çabalıyorum en azından. Bir organımın üzerine oturup, yapılmışlara laf atmıyorum. Onların yerini almak için uğraşıyorum. Microsoft Live'ıda yaptı ona bakarsan, Live Search'te rezalet dimi. Peki o gün geldiğinde, Google'ın temellerini atan o iki dengesi gelip burda yazsaydı, "MS ne yaptı-sizinki ne halde lafa gerek yok" diyecektin ve bu lafını 10 yıl önce yutacaktın.

Geleyim yaptığım(ız)-katısı olanlardan ötürü- şeye, İşletim sisteminden bağımsız olması, bunun bir işletim sistemi barındırdığını belirtir. İşlemciye gerekli yönergeleri göndermesi bile bu işlevi yürüttüğünün bir göstergesidir. Bir işletim sistemi öncesi çalışan "Media Center" tarzı birşeyden bahsetmiyorum. Üzerine Java, Php, C ailesi türlerinde yazılımları çalıştırabilecek birşeyden bahsediyorum. Buda adını işletim sistemi koymaya yetecek kadar gelişim kaydettiğini gösterir. Şu haliyle portable çalıştırılabilir kıvamda. Karşıma geçip rezalet diye benzetmeler yapacağına, şunlara dikkat et demen daha yapıcı olur. Neyse, konu dışına çıkıyoruz. Boşver en iyisi. Sadece birazda yapıcı olmayı dene. Tek demek istediğim bu.

Banned
25-02-2009, 03:30   |  #13  
Banlandı
347 mesaj

benim düşünce organım seninki gibi üzerine oturulabilir olmadığından orası biraz garip geldi ama git gide şu senin portable ''şeyini'' merak etmeye başladım denebilir...aslında tahminen eserini birşey zannetmeye çoktan başlamışsın bile ama genede olur mu olur belki diye çok da birşey demiyorum...belki de birşey yapmamışsındır ve sadece kullandığın bir şeyden ötürü biraz hayallere dalmış ta olabilirsin...orası beni pek de alakadar etmez açıkçası...benim dediklerimin ne kadarını duyup ne kadarını değerlendiriyorsun orası koca bir soru işaretide olsa programından biraz bahsetsene diyorum...işletim sistemciğini anlat..

frozen
25-02-2009, 03:44   |  #14  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj
wakefield
benim düşünce organım seninki gibi üzerine oturulabilir olmadığından orası biraz garip geldi ama git gide şu senin portable ''şeyini'' merak etmeye başladım denebilir...aslında tahminen eserini birşey zannetmeye çoktan başlamışsın bile ama genede olur mu olur belki diye çok da birşey demiyorum...belki de birşey yapmamışsındır ve sadece kullandığın bir şeyden ötürü biraz hayallere dalmış ta olabilirsin...orası beni pek de alakadar etmez açıkçası...benim dediklerimin ne kadarını duyup ne kadarını değerlendiriyorsun orası koca bir soru işaretide olsa programından biraz bahsetsene diyorum...işletim sistemciğini anlat..
Seni densiz.
Çok seviyesiz ve ahlaksız bir insansın.
Ben sektörde 10 yıldır profesyonel olarak bir çok projenin altına imzamı attım. Birisi Microsof'tan 5 farklı ödül aldım. Bu ortamda, karşıma geçip bana böyle saygısızca laf atacak son adamsın. Kendi yeteneksizliğini ve ezikliğini, başka insanlara laf atarak, kendi çapında bilmişlik taslayarak saklayamazsın. Ben senin hayal bile edemeyeceğin başarıları yakalamış bir insanım. Bunları senin gibi saygısız ve seviyesizlikler yaparak değil, çalışıp, uğraşıp, öğrenerek yakaladım. Sen ise, sadece internette kendine yarattığın sanal karakteri oynarak, ne kadar ettiğini gösteriyorsun. Sen sadece benim değil, bu sitede hiç kimsenin muhattabı olamazsın.

Seni inandığın birşey varsa ona havale ediyorum. Ondan bul. Benden bulma.

Banned
25-02-2009, 03:47   |  #15  
Banlandı
347 mesaj

yetti artık senin densizliğin sen ne kadar utanmaz arlanmaz şey bir adamsın ya...her dakika hakaret ediyorsun yok düşünme şeyinin üzerine oturmakmış yok benzeri küfürler sonrada kalkmış bana saldırıyorsun...git işletim sistemi yapmaya çalış rezil ol bana ne ya...git ne halin varsa toz ol....