Google, adınızı reklamlarda kullanabilir!

CHIP Online
21-05-2014, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Eğer bunu sık sık yapıyorsanız, Google'ın sizi "reklam etmesi" adeta an meselesi!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/goo ... anabilir_47213.html

Resimlerle: Google Street View'dan en saçma anlar

Google'ın hizmet şartlarında yeni yaptığı değişiklikler, profil bilgilerinizin reklamlarda kullanılabileceği anlamına geliyor. Hizmet şartlarını oturup okuyanların az olduğunu düşünürsek, bu durum çoğumuz için endişe verici.


Google, yeni "işlevini" şöyle açıklıyor:


"Önerilerinizin önem verdiğiniz insanlara ulaşabilmesi için Google, bazen yorumlarınızı, önerilerinizi ve diğer etkinliklerinizi ürün ve hizmetleri içinde gösterebilir. Bu, bazen Google Play müzik mağazası ve reklamlar gibi alışveriş içerikli olabilir. Önerilerin yanında isminiz ve fotoğrafınız görünebilir.


Örneğin "İtalyan restoranları" diye arattığınızda, yakınlardaki bir restoranın reklamını arkadaşınızın yorumuyla beraber görebilirsiniz. Veya Google Play'de bir arkadaşınızın yeni bir şarkı veya albümü +1'lediğini görebilirsiniz."


Buraya kadar her şey güzel olabilir, ancak "arkadaşlarınızın" +1'lediğiniz yeni şarkıları ve albümleri bilmesini istemiyorsanız durum değişiyor. Google'ın "Shared Endorsements" adını verdiği bu özellikten uzak durmak istiyorsanız, bu bağlantıyı takip edin ve sayfanın en altına kadar kaydırın.

Tüm Konu: Google, adınızı reklamlarda kullanabilir!

Resimlerle: Google Street View'dan en saçma anlar

Kaynak: www.chip.com.tr