Google, Android ile gövde gösterisi yaptı!

CHIP Online
17-09-2008, 17:43   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google, Londra'da gerçekleşen bir konferansta Android ile adeta gövde gösterisi yaptı [video].

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Goog ... isi-yapti_8731.html

Resimlerle: Google Android görücüye çıktı!

Google, Londra'da gerçekleştirdiği bir konferansta Avrupa'da ilk kez Android yazılımıyle çalışan bir mobil telefonu kamuoyuyla paylaştı.

Wembley Stadium'da Google ekibinden Mike Jennings tarafından tanıtılan Android, daha çok HTC Dream'e olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. Jennings, önce Android ile Street View veritabanında Londra'nın yer almamasına rağmen Google Maps'ı kullanıcılarına tanıttı.

Geçtiğimiz Şubat ayında Barselona'da gerçekleştirilen Mobile World Congress'te de görüldüğü üzere, Android'in gayet hızlı olduğu ve kullanıcılarına akıcı bir arayüz sunduğu söylenebilir; ancak grafik açısından iPhone'un standardını yakalayamadığı da bir gerçek.

Bunun yanında dahili GPS'i de bulunan cihazla Android'i kamuoyuna tanıtmaya çalışan Jennings, uygulamaların 2 saat gibi kısa bir sürede Android üzerinden yazılabildiğinin altını çizerken, birçok telefon üreticisinin şimdilik bu fonksiyonu telefonlarında kullanmadığını da özellikle vurguladı. Jennings'e göre Android ile herkes kolayca uygulamalarını yazarak bunları arkadaşlarına çok kolay bir şekilde ulaştırabilecek."

Android ile bir telefon görüşmesinin nasıl yapıldığını merak eden ve Jeninngs'den bunu göstermesini isteyen bir kişiye espiriyle karışık "Android ile ilgili daha fazla konuşmamam yerinde olur, yoksa işten kapı dışarı edilebilirim." diyen Jennings,  bu açıklamasıyla bir bakıma Android'in hazır olduğunu, sadece kullanıma sunulmadığını da tüm dünyaya itiraf etmiş oldu.

Uygulamalarla ilgili sorulan sorulara da yanıt veren Jennings, Google'ın bu uygulamaları için yeni bir Pazar oluşturmaya çalıştığını ve bunun için bazı ödeme sistemlerinin de düşünüldüğünü belirtti.

Tüm konu: Google, Android ile gövde gösterisi yaptı!

İzleyin: Google Android - ilk video

Resimlerle: Google Android görücüye çıktı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Google Android'den neler bekliyorsunuz?

Fattur
17-09-2008, 23:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

İsim değişikliği