Google Android mi yoksa Apple iOS mu?

CHIP Online
30-09-2010, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google Android mi, Apple iOS mu, yoksa diğerleri mi? Gelecek hangi işletim sisteminde?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/goog ... e-ios-mu_22699.html

Resimlerle: Dev ekranlı Android: Samsung I9000 Galaxy S

Google Android, Apple iOS, Palm (HP) WebOS, Microsoft Windows Mobile (Phone 7), RIM BlackBerry OS, Nokia Symbian, Maemo, Meego gibi işletim sistemleriyle dolu piyasanın galibi kim olacak?

Appcelerator isimli Titanium platformlararası geliştirme yazılımının geliştiricisi bir araştırma yaptı. 2.363 geliştiriciyle görüşen Appcelerator bu geliştiricilere uzun vadede hangi mobil işletim sisteminin gelecek vadettiğini sordu.

Alınan cevaplarda yüzde 58.6 Android, yüzde 34.9 iOS'u seçti. Bu oran Temmuz ayında yüzde 54'e karşılık yüzde 40.4'tü. Yani geçen kısa sürede Apple yüzde 10.1 kaybetti.

Dahası geliştiricilerin yüzde 72'si Android'in çok sayıda ve çok çeşitli mobil cihazlarda gelecekte yer almak için en iyi pozisyona sahip olduğunu belirtti. iOS diyenlerin oranı yüzde 25'te kaldı.

Gelecekte TV'de yer alacak olan Google TV üzerinde Android ile ilgilenenler yüzde 44 olurken, Apple TV ile ilgilenenler yüzde 40 oldu. Henüz TV platformunda durum netleşmedi.

Tüm konu: Google Android mi yoksa Apple iOS mu?

İzleyin: iPhone 4 Resmen tanıtıldı!

Resimlerle: Dev ekranlı Android: Samsung I9000 Galaxy S

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce doğru yatırım hangisi?