Google birkaç hizmetini ve blog'unu kapatıyor

CHIP Online
06-08-2012, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google, Video ve iGoogle'dan sonra bu hizmetlerini de resmen öldürdüğünü duyurdu! Dahası da var...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/goo ... apatiyor_35174.html

Geçtiğimiz ay &lt;span style="text-decoration: underline;">iGoogle ve Google Video'nun yolun sonuna geldiğini açıklayan arama devi</span>, birkaç projesini ve blog'unu daha kapatmayı planladığını duyurdu.


&lt;span style="text-decoration: underline;">Google blog</span>'una göre şirket, 4 Ekim'de Google Apps for Teams'i kapatarak hesapları kişisel Google hesaplarına aktaracak. 2008'de hizmete sunulan Google Apps for Teams'in kapatılma nedeni ise "Google'ın umduğu faydayı sağlayamamış olması". Kapatılacak olan diğer bir hizmet ise Google Listen. 2009'da tanıtılan Google Listen, podcast'leri aramaya ve dinlemeye yarıyordu. Ancak Google'a göre Google Play mağazasının açılması ile beraber kullanıcılara çok sayıda üçüncü parti podcast uygulaması sunuldu. Şirket, podcast üyeliklerine Google Reader'daki "Listen Subscriptions" işlevi yoluyla erişebileceğimizi söylüyor. Google Listen'ın arama özelliği, 1 Kasım'dan itibaren çalışmayacak.


Son olarak Google, Google Video for Business'ı da kapatarak tüm videoları Google Drive'a aktarmayı planlıyor. Bunun yanında düzenli olarak güncellenmeyen veya benzer içeriğe sahip olan resmi blog'lar da kapatılacak. Ancak hangi blog'ların kapatılacağı konusunda şimdilik bir bilgi verilmiyor.

Tüm Konu: Google birkaç hizmetini ve blog'unu kapatıyor

Kaynak: www.chip.com.tr

dasti
06-08-2012, 16:03   |  #2  
dasti avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,963 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2011

google arama motorun yeter hiçbir şey yapmasanda bir ömür boyu gidersin :D