Google çalışanının Chrome'lu cep hayali

CHIP Online
19-11-2012, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

ChromePhone ile tanışın: Android ve Chrome OS birleşirse, ortaya işte bu cep çıkar!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/goo ... p-hayali_37056.html

Resimlerle: Chrome için 12 özel Google+ aracı!

Google'ın Android'in yanında ismini çok fazla duymadığımız, ChromeOS adında bir işletim sistemi daha var. Android telefon ve tabletlerde son derece popülerken, ChromeOS sadece bu işletim sistemine özel laptop'larda kullanılıyor.


Web tabanlı ChromeOS ile uygulamaları yerel olarak depolayan Android'in yolları gelecekte bir gün kesişebilir mi, bunu bilmiyoruz. Ancak bir Google çalışanı, bir gece uyumayarak iki işletim sistemini hayalinde şimdiden kesiştirmiş ve ortaya yukarda gördüğünüz çalışmayı çıkarmış.


Google çalışanı Zach Alcorn'un &lt;span style="text-decoration: underline;">Google+ profilinde paylaştığı</span> "ChromePhone" çizimi, ChromeOS'un Android'e gelmesi halinde nasıl görünebileceğini gösteriyor. Alcorn, bu tür bir Android arayüzünün de çok hoş olacağını düşünüyor. Aslında benzer bir iş gören GoogleNowXE ve Chromium OS gibi temalar halihazırda mevcut.


Telefonlarımız gelecekte internete ve butluta daha bağımlı hale gelirse, Alcorn'un hayalinin gerçeğe dönüşme olasılığı belirebilir. Yine de ChromeOS'un eski sürümleri ile sorun yaşayanların bu hayale sıcak bakmamalarını anlayabiliriz.

Tüm Konu: Google çalışanının Chrome'lu cep hayali

Resimlerle: Chrome için 12 özel Google&amp;#043; aracı!

Kaynak: www.chip.com.tr