Google çalışanının çılgın evi

CHIP Online
21-12-2011, 21:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Eğer Google'da çalışıyorsanız, maaşınız ufak bir servet boyutundaysa, bunları yapmak hiç zor değil!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/goog ... lgin-evi_30912.html

Resimlerle: Muhteşem: "Evrene bakan ev!"

Bir oyuncu olarak, eğer evinizi yeniden dizayn etmek gibi bir fırsatınız olsa ne yapardınız? Yüksek ihtimalle her yere oyunlarla ilgili bir şeyler ekler, olabildiğince bir oyuncu evi olmasını isterdiniz. Peki, LAN oyunlar için harika bir ağ bağlantısı yapmayı istemez miydiniz?

Birçokları için bu sorunun cevabı net bir şekilde "evet." Böyle bir işe kalkışmak için fazlasıyla para ve zaman gerekiyor ama işiniz Google'da yazılım mühendisi olarak çalışan Kenton Varda gibiyse bu gibi konulardaki sorunlarınız daha da azalıyor. Kendisi üzerinde uzun bir süre çalıştığı LAN parti evini sonunda açmayı başardı. Geçen zaman içerisindeki olaylarıysa kendi blog'u üzerinden paylaşan Varda, birçok ilginç noktaya değindi.  

Evde 12 adet bilgisayar bulunuyor ve bu bilgisayarlar kişiye özel yapılmış bir masanın üzerinde bulunuyor. Varda'nın dediğine göre gerçek bilgisayarlar dışarıda değil, tam tersine arka tarafta bulunan iki odanın içerisinde bulunuyorlar ve direk olarak bilgisayar istasyonu görevi görüyorlar. Oyuncular bu harika eve geldiklerinde kendi Steam ya da Battle.net hesaplarından oyunlarına ulaşabiliyorlar. Bu arada, Varda'da da her oyundan 12 adet bulunması, her türlü önlemi aldığının da bir garantisi.

Tüm konu: Google çalışanının çılgın evi

Resimlerle: Muhteşem: "Evrene bakan ev!"


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Böyle bir mekanda başka nelerin olmasını isterdiniz?