Google Chrome'u denemek isteyenler...

CHIP Online
10-11-2009, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

İlginç soruya ilginç cevap: Google'ın merakla beklenen Chrome OS'u gerçekten merakla bekleniyor mu?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/goog ... teyenler_16334.html

Resimlerle: Google'ın Chrome OS için yapması gerekenler

Google Chrome işletim sisteminin ortaya çıkmasına daha bir yıl var. Bu gizemli işletim sisteminin ve Windows rakibinin çıkışını özellikle de Linux kullanıcıları heyecanla bekliyor; ama merak eden kitle daha büyük.

Yabancı bilişim basınında yapılan anketlerden birinde Google'ın işletim sistemini merak edenleri oranı ortaya kondu. Toplam 2300 oyluk mütevazı ankette yüzde 35'lik bir kitle Windows 7'den sonra başka bir işletim sistemine ilgi duymuyor. Yüzde 16'lık bir dilim Mac OS X'ten memnun ve yüzde 10'lük bir kesim de Chrome OS ile pek ilgilenmiyor. Muazzam bir yüzde 22'lik dilim ise çıkar çıkmaz Chrome OS'u indireceğini söylüyor.

Snow Leopard ve Windows 7 gibi iki güçlü işletim sisteminden sonra Chrome'un bu derece ilgi çekebilmesi büyük bir başarı. Chrome OS hakkında bilgilerin ne kadar kısıtlı olduğunu da bu hesaba dahil etmek gerekiyor. Ancak elbette bu bilgiler kısıtlı olduğu için de meraklı ve keşfetmeyi seven bilgisayar kullanıcılarının bu Linux sürümüne ilgisi güçleniyor.

Tüm konu: Google Chrome'u denemek isteyenler...

İzleyin: Nokia N900: Yeni reklam videosu

Resimlerle: Google'ın Chrome OS için yapması gerekenler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Google Chrome çıktığında deneyecek misiniz?

TrGenC
10-11-2009, 20:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
113 mesaj

deneyebılırım ben meraklıyımdir

toddler
10-11-2009, 23:44   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
220 mesaj

Elbette.