google crom yazı problemi

Manoia
20-04-2009, 18:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

merhaba herkeze, ben forumda yeniyim. arkadaşımdan duydum ve indirdim google cromu. hızlı dediler. şimdi çok memnunum ama bazen forumlarda yazı yazarken altında kırmızı çizgi çıkıyor bunun sebebi ne olabilir? acaba yanlış mı yükledim.Ağlıyor

HaaNKs
20-04-2009, 18:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
315 mesaj

Google Chrome da da tıpkı Office programlarında olduğu gibi yazım hatası denetim seçeneği vardır. Henüz Chrome da türkçe yazım hatası denetimi mevcut değil. Türkçe kelimeler kullandığınız için altında kırmızı çizgi çıkması normal. Sizin yazdıklarınızı ingilizce olarak algılıyor ve düzeltmeniz için uyarıyor. Bunu kapatmak için sağ üst köşedeki anahtar simgesini tıklayınız. "Seçenekler" bölümünde, "Küçük Düzenlemeler" sekmesine geliniz. Aşağıdan Yazı Tipleri ve Diller bölümünden "Yazı tipi ve dil ayarlarını değiştir" i tıklayınız... Açılan pencereden "Diller" sekmesini tıklayınız. Alt kısımda "Yazımı denetle" kutucuğundaki çeltik işaretini kaldırınız. Sorununuz çözülmüş olacaktır...

Manoia
20-04-2009, 18:51   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj
HaaNKs
Google Chrome da da tıpkı Office programlarında olduğu gibi yazım hatası denetim seçeneği vardır. Henüz Chrome da türkçe yazım hatası denetimi mevcut değil. Türkçe kelimeler kullandığınız için altında kırmızı çizgi çıkması normal. Sizin yazdıklarınızı ingilizce olarak algılıyor ve düzeltmeniz için uyarıyor. Bunu kapatmak için sağ üst köşedeki anahtar simgesini tıklayınız. "Seçenekler" bölümünde, "Küçük Düzenlemeler" sekmesine geliniz. Aşağıdan Yazı Tipleri ve Diller bölümünden "Yazı tipi ve dil ayarlarını değiştir" i tıklayınız... Açılan pencereden "Diller" sekmesini tıklayınız. Alt kısımda "Yazımı denetle" kutucuğundaki çeltik işaretini kaldırınız. Sorununuz çözülmüş olacaktır...
çok teşekkürler hanks buldum ve düzelttim Beğendim

HaaNKs
20-04-2009, 18:58   |  #4  
Yıllanmış Üye
315 mesaj
Manoia
çok teşekkürler hanks buldum ve düzelttim Beğendim
You Are Welcome Beğendim

Ahmet Ertuğrul
22-04-2009, 15:18   |  #5  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Google Chrome 2.0 Beta sürümünde, Türkçe yazı denetimi desteği gelmiş. Buradan indirebilirsin.

Google Chrome Beta Resmi Sitesi İndirme Sayfası