Google'dan 17,5 saatte bir yeni algoritma!

CHIP Online
31-08-2011, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Siz belki farkında değilsiniz ama Google, her 17,5 saatte bir birşeyler karıştırıyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/goog ... lgoritma_28886.html

Resimlerle: A'dan Z'ye Google'ın indirme şampiyonları!

Google çalışanları firmalarını arama motoru piyasasının en üstünde tutabilmek için oldukça çok çalışıyorlar. Kullanıcıların aradıklarını bulabilmeleri için Google çalışanları algoritmalar için çok fazla zaman, para ve emek ayırıyorlar.

Google'dan Amit Singhal'ın açıklamaları, algoritmaların kullanıcıların isteklerine uyması için nasıl değiştiğini anlatır nitelikte; "Yalnızca geçen yıl algoritmamızı 500 defa değiştirmişiz. Bu da günde neredeyse iki değişikliğe denk geliyor."

Tabii bu değişikliklerin çoğu belirsiz zamanlarda yapıldığı için Google'ın her gün algoritma değiştirdiğini söylemek doğru olmaz. Ancak Google'ın istatistiklerine her 17,5 saatte bir algoritma değiştirdiği görülebilir.

Mühendislik yöneticisi Scot Huffman algoritmaların değişmesini şu şekilde özetliyor; "Bazen aramalar istediğimiz sonuçları vermiyor. Daha yüksek rütbeli mühendisler de gelip hangi sinyalleri ve verileri algoritmamıza ekleyebileceğimize dair hipotezler üretiyor."

Tüm konu: Google'dan 17,5 saatte bir yeni algoritma!

Resimlerle: A'dan Z'ye Google'ın indirme şampiyonları!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Google'ın bir gün ikinci sıraya düşmesi için ne olması gerekli?

sosyalik
31-08-2011, 16:08   |  #2  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2010

Eskiden popüler olan ama şimdi adını bile zor duyduğumuz servsilerin yolundan gidebilir ya da verilerimizi paraya çevirdiğini reklam filmlerinde (Tabii ki Lady Gaga'sız olmaz (: ) duyurabilir.