Google'dan Apple'a dev çalım

CHIP Online
23-07-2012, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google, Apple'a belki de bugüne dek attığı en büyük çalımı attı... İşte Apple'ı şok eden gelişme!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/goo ... ev-calim_34914.html

Resimlerle: Teknoloji tarihinin ilkleri!

Andorid ve iOS arasındaki savaş bir yana dursun, Google ve Apple arasında bambaşka bir savaş çıkmak üzere: Sebebiyse Apple için e-mail uygulaması yapan Sparrow.


Teknoloji dünyasının yakından tanıdığı Sparrow, uzun bir süredir Apple cihazlar için elektronik posta uygulaması düzenliyordu. iOS ve Mac OS X işletim sistemleri için yaptığı uygulamalarla Apple kullanıcılarının büyük sevgisini kazanmış olan firma, yaptığı bir açıklama ile Google tarafından satın alındığını dile getirdi. Şimdiye kadar bir sır gibi saklanan satın alma bilgisi, firmanın CEO'su Dom Leca'nın şahsi blog'u üzerinden duyuruldu. Leca yaptığı açıklamada, Google tarafından satın alındıklarını ve Gmail takımıyla çok daha büyük işler başaracaklarını net bir şekilde dile getirdi.


Nitekim firma Apple için ürettiği uygulamaları hiçbir şekilde ortadan kaldırmayacak ve ellinden gelen desteği eski uygulamaları için vermeye devam edecek. Yine de Google ile yapılacak olan bu büyük birleşmenin ardından, önceki uygulamalarla ne kadar ilgilenecekleri merak konusu zira firma şimdiden yeni projeler üzerinde çalışmaya başlamış durumda.

Tüm Konu: Google'dan Apple'a dev çalım

Resimlerle: Teknoloji tarihinin ilkleri!

Kaynak: www.chip.com.tr