Google'dan bilgisayar bozan güncelleme

CHIP Online
25-08-2012, 20:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google'ın yayınladığı bu son güncelleme, PC'leri nasıl kullanılamaz hale getirdi?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/goo ... ncelleme_35540.html

Resimlerle: Google Chrome OS : Cloud işletim sistemi

Google'ın buluta dayanan netbook'ları Chromebook için sunulan bir güncelleme, cihazları neredeyse "tuğla"ya dönüştürüyordu. Ancak güncellemenin geliştiricilere özel olması, Google'ın yaşadığı sorunun boyutlarını bir miktar azalttı.


Çok büyük bir kullanıcı kitlesi olmayan Chromebook'lar için yayınanlan son geliştirici güncellemesi 22.0.1229.12, rutin bir güncellemeydi ve bazı hata onarımları içeriyordu. Google, güncellemeyi yükleyen ve cihazı çalışmaz hale gelen kullanıcılara cihazlarını kurtarmaya yönelik &lt;span style="text-decoration: underline;">bazı talimatlar yayınladı</span>. Talimatları uygulamak, bir miktar teknik bilgi gerektirse de, güncellemenin geliştiricilere özel olması bu durumu göz ardı etmeyi sağlayabilir. Bununla birlikte Chromebook'u kurtarmak için izlenmesi gereken adımlar arasında işletim sistemini en baştan yüklemek de var ve bu durum, kullanıcıların canını sıkacak gibi görünüyor.


Bu olaydan bir ders çıkarması gerektiğini düşündüğümüz Google, güncellemeyi yakın bir zamanda onaracaklarını ve indirmeye sunacaklarını söylüyor.

Tüm Konu: Google'dan bilgisayar bozan güncelleme

Resimlerle: Google Chrome OS : Cloud işletim sistemi

Kaynak: www.chip.com.tr