Google'dan Facebook'a rakip mi geliyor?

CHIP Online
29-06-2010, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bu iddia ortalığı fena karıştıracak: İnternet devi Google, Facebook'a rakip yeni bir site mi açıyor?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/goog ... -geliyor_20925.html

Resimlerle: Google Wave rehberi

İnternette en son patlak veren dedikodulara göre Google, Facebook'a alternatif yeni bir sosyal ağ kurmayı planlıyor.

Henüz dedikodudan öteye gitmese de dayandığı bazı mantıklı temeller var. Google Buzz'ın ve Google Wave'in başarısızlığı, Google'ı daha geniş kitlelere hitap edecek bir ağ kurmaya teşvik edebilir.

Google'ın sunduğu bu hizmet, Google Profiles'ın daha geniş kullanımı ile yaygınlık bulabilir. Dedikodunun kaynağı ise Digg'den Kevin Rose ve bu kaynak henüz söylenti de olsa bu ihtimale kuvvet kazandırıyor.

Google Me'nin ayrı bir sosyal ağ olabileceği gibi mevcut Google sistemleri üzerine bir geliştirme olabileceği de kaydediliyor. Bu konuda resmi bir Google açıklaması olduğunda sizlerle paylaşacağız.

Tüm konu: Google'dan Facebook'a rakip mi geliyor?

Resimlerle: Google Wave rehberi

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Google sosyal ağ kurarsa geçer misiniz?

Flybot-TR
29-06-2010, 16:10   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

'Buzz' isimli platformda beklenen ilgiyi göremeyen Google, bu defa büyük bomba patlatabilir.

Fatih Sinan Kara
29-06-2010, 16:33   |  #3  
Fatih Sinan Kara avatarı
Taze Üye
9 mesaj
Alıntı: Flybot-TR  
'Buzz' isimli platformda beklenen ilgiyi göremeyen Google, bu defa büyük bomba patlatabilir.
Evet katılıyorum. Facebook gibi olacaksa Google'a neden geçmeyeyim ki :) Mark efendi de fake hesaplarla uğraşsın dursun :)

Son Düzenleme: Fatih Sinan Kara ~ 29 Haziran 2010 16:34
frozen
29-06-2010, 17:13   |  #4  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj

Google böyle bir platform kursun da, facebook a bilgi paylaşımı ve gizlilik gibi konularda kızıp duranlar, bilgi nasıl çalınır, nasıl el altından her yere paylaştırılır, hayatinizdaki tüm detayları bilmeyen kimse nasıl bırakılmaz anlarlar.

Atilla Sarıtaş
30-06-2010, 08:51   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Aslında hepsi gereksiz ama işte. Olsada kötü olmaz.

ibrahimTsn
28-07-2010, 16:28   |  #6  
Taze Üye
15 mesaj

Olsun olsun sıkıldım facebook'dan googleden çok güzel birşey bekliyorum.. Mark amelesinide hiç sevmiyorum çirkin birşey.. :P