Google'dan Scroogle'a yumruk!

CHIP Online
13-05-2010, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

İnternet devi Google, yoluna taş koyan ilginç rakibine tam yumruğu vuracaktı ki...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/goog ... a-yumruk_20001.html

Resimlerle: Birbirinden ilginç Google oyunları

Google dünyanın bir numaralı arama motoru. Sağladığı kolaylıklar, sunduğu başarılı arama sonuçları ile bu unvanı fazlasıyla hak ediyor. Fakat herkes Google'dan aynı ölçüde memnun değil. Çünkü Google özellikle son 3 yıldır, kullanıcılarının bilgilerini toplamak konusunda biraz daha agresif davranmaya başladı. 3 yıl önce duyurduğu "evrensel arama" özelliği ile birlikte artık Gmail hesabınızla arama sonuçlarınızı karşılaştırarak hem aramaları, hem de size gösterilecek reklamları daha fazla kişiselleştirmeye başladı. Tabi bu durumdan rahatsız olmayanlar da yok değil.

Scroogle ise Google sonuçlarını, Google'a hakkınızda tek bir bilgi bile vermeden görüntülemenizi sağlayan alterantif bir arama motoru. Scroogle üzerinde yaptığınız aramaları Google üzerinden yapıyor ama sizin bilgilerinizi filtreleyerek Google'a istediği bilgileri vermiyor.

Google ve Scroogle'ın arasının pek iyi olmadığını herhalde tahmin edersiniz. İnternet devi, Scroogle'a en sert yumruğunu geçtiğimiz gün vurmak istedi, ama sonrasında yaşananlar pek de beklendiği gibi olmadı.

Tüm konu: Google'dan Scroogle'a yumruk!

İzleyin: Google'dan HTML5'te Quake II şovu!

Resimlerle: Birbirinden ilginç Google oyunları


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce kullanıcıların kişisel bilgilerini toplamak Google'ın hakkı mı?

atmaca27
13-05-2010, 20:52   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2009

Tabii ki hakkı değil! Google yüzünden paranoyak olacağız yakında. Mecbur kalmasam Google kullanmam da mecbur kalıyoruz çoğu zaman.