Google'dan SMS üzerinden e-posta hizmeti

CHIP Online
20-07-2012, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google'dan, internet bağlantısı ve akıllı cebi olmayan kullanıcılara çok özel bir yenilik!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/goo ... -hizmeti_34875.html

Resimlerle: Google Maps'in uzmanı olun!

Telefonlarımızdan istediğimiz her yerden internete erişmek, artık çoğumuz için sıradan bir şey. Ancak dünyanın bazı bölgelerinde bu durum farklı. İnternet bağlantısını bulmakta zorluk çeken ülkeleri düşünen Google, "Gmail SMS" adındaki yeni hizmetini kullanıma açtı.


Şu an içi sadece Gana, Kenya ve Nijerya'da hizmete sunulan Gmail SMS, sıradan bir telefonda SMS işlevini kullanarak e-posta göndermenize izin veriyor. Sistemi kullanabilmek için şu ilginç gereksinimleri karşılamanız gerekiyor: Bir akıllı cebe sahip olmamanız, Wi-Fi veya 3G bağlantısı elde edememeniz. Gmail SMS'i Google Account ayarlarından etkinleştirdikten sonra basit bir metin mesajı yoluyla istediğiniz kişiye bir e-posta yollayabiliyorsunuz. E-postanıza verilen cevaplar, Gmail hesabınızdan otomatik olarak telefonunuza SMS olarak iletiliyor. Mevcut e-postalarınızı "More", "Pause" ve "Resume" gibi komutlarla denetlemeniz de mümkün.


Google, hizmeti tamamen ücretsiz olarak sunda da gönderilen SMS'ler için mobil sağlayıcı tarafından normal tarifeden ücret uygulanıyor.


Gmail SMS, Google'ın Gelişen Pazarlar takımı tarafından geliştiriliyor ve dünyanın diğer bölgelerinde sunulmayabilir. Dolayısıyla Gmail SMS'in ülkemizde kullanıma açılmasını beklemiyoruz.

Tüm Konu: Google'dan SMS üzerinden e-posta hizmeti

Resimlerle: Google Maps'in uzmanı olun!

Kaynak: www.chip.com.tr