Google+, Facebook'a karşı!

CHIP Online
26-10-2011, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google, Google+'ı Facebook'la karşılaştırdı, ikisinin bir arada yaşayıp yaşayamayacağını açıkladı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/google-facebook-a-karsi_29865.html

Resimlerle: Denemeniz gereken en iyi 7 Google+ oyunu!

Sosyal medya ağlarının son büyük üyesi olan Google+ gün geçtikçe gelişiyor. Firma tarafından yapılan son açıklamaya göreyse, Google+'a 3.4 milyar adet fotoğraf yüklenmiş durumda.

Pek tabii bu rakam, rakibi Facebook'a ayda yüklenen altı milyar fotoğrafın ve toplamda 100 milyardan fazla olan görüntü havuzuna yaklaşamıyor bile. Nitekim Google+ görücüye yakın bir tarihte, sene başında çıktığını hesaplarsak, yaptıklarının aslında gayet doğru olduğunu ve işlerin Google için iyiye gittiğini söylemek mümkün.

Bütün bu bilgiler, Google'ın "sosyal örgüt başkanı" olan Vic Gundotra tarafından verildi. The Daily Telegraph'tan bir basın mensubunun kendisine yönelttiği; "Google+'ın ilerlemesi sonucunda yollarınız Facebook ile kesişecek, peki Google+ ve Facebook aynı anda nasıl var olabilecek?" sorusunu gayet net bir şekilde yanıtladı.

"Gördüğüm kadarıyla insanlar birçok servisi bir anda kullanabiliyor daha doğrusu kullanmayı seviyorlar. Bu durumda onlara değerli bir şey vermekten başka çareniz yok. Ürettiğiniz şeyin piyasada çok büyük bir benzeri varsa ve kullandığınız network onun ki kadar zengin değilse şansınız yok demektir. Eğer elinizdekiyle kullanıcıların ilgisini çekebilir ve benzerine göre çok daha farklı işler yaparsanız kimse sizi durduramaz." diyerek açık bir şekilde Google+'ın yapısına ve yapacağı değişimlere değinmiş oldu.

Google kullanan birçok insan Google+ kullanmaya çoktan başlamış durumda. Fakat bu büyüme ve gelişme daha ne kadar ilerleyecek? İşte bunun cevabını zaman verecek.


Tüm konu: Google+, Facebook'a karşı!

Resimlerle: Denemeniz gereken en iyi 7 Google+ oyunu!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Google+'ı tercih etmenizdeki en büyük sebep nedir?