Google, Glass'la bunları yapmayın diyor!

CHIP Online
23-02-2014, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google, akıllı gözlüğü Glass'la neler yapabileceğinizi değil, neler yapmamanız gerektiğini listeledi

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/goo ... in-diyor_45543.html

Resimlerle: 12 alternatif Google açılış sayfası!

Google'ın merakla beklenen akıllı gözlüğü hakkında yakın zamanda yeni bir terim ortaya çıkmıştı: "Glasshole"


"Glasshole" terimi, Google Glass'ı insanların mahremiyetine saygı göstermeden kullanan insanları anlatıyor ve Google'ın en korktuğu şey de "Glasshole"ların artması. Zira, bar, kafe, restoran, gece kulübü, spor salonu gibi pek çok işletme Google Glass'ın müşterilerin mahremiyeti için tehdit oluşturduğunu düşünerek, kullanımına yasak getiriyor. Bu da Google'ın ürününün daha piyasaya çıkmadan ölmesi anlamına geliyor.


Google, halkın gözünde Glass'ın imajını yüksek tutmak içinse her şeyi yapıyor. Heyecanlı spor videoları çekiyor, Google Glass kullanan çok güzel kadınların fotoğraflarını internette yayıyor ve cihazın imajını yükseltmeye çalışıyor. Şimdiki girişimi ise, insanları bilinçli Glass kullanmaya teşvik etmek için hazırlanmış bir rehber. Bu rehberde Google kullanıcılara, insanların nefretini çekebilecek hareketlerden uzak durmaları tavsiyesinde bulunuyor.


İşte Google'ıun tavsiye ettiği ve etmediği hareketler. haberimizin ikinci sayfasında...Tüm Konu: Google, Glass'la bunları yapmayın diyor!

Resimlerle: 12 alternatif Google açılış sayfası!

Kaynak: www.chip.com.tr