Google güvenlik için Apple satın alıyor

CHIP Online
16-12-2013, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Her fırsatta birbirine diş bileyen Google ve Apple arasındaki bu ilginç ilişki, herkesi şaşırtıyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/goo ... n-aliyor_44278.html

Resimlerle: 12 alternatif Google açılış sayfası!

Her fırsatta birbirine diş bileyen iki ezeli rakip Apple ve Google arasındaki çok sıra dışı bir ilişki ortaya çıktı.


SC Trust'ın haberine göre, Google, dev bilişim ihtiyaçları için Windows PC'ler yerine Apple MAC sistemlerini tercih ediyor. Virüslerin daha az hedefi olan MAC'leri ofislerinde ve bazı sunucularında kullanan Google'ın sahip olduğu Apple bilgisyarların sayısının 43 bin adet olması dikkat çekti. Bu rakam, Google'ı, Apple'ın en büyük müşterilerinden biri haline getiriyor.


2009 yılındaki bir saldırıdan sonra Windows PC'lerden vazgeçen Google, o zamandan bu yana, ofislerindeki kişisel bilgisayarları MAC'lerle değiştirmiş. Bu sayede hacker'lar bir şekilde güvenlik duvarlarını geçip kullanıcıların bilgisayarlarına ulaştıklarında, MAC sistemleri ile karşılaşacaklar ve bu sistemleri kırmak apayrı bir uzmanlık konusu olduğu için hacker'ların işi çok zorlaşmış olacak. Google mühendisleri bu sırada güvenlik duvarının delinmiş olduğunu keşfetmiş olacağı için hacker'a hızla müdahale edebilecekler.


Kısacası, Windows sistemlerine saldırmayı alışkanlık haline getirmiş olan hackerlar, Apple'ın en büyük rakibine 43 bin adet bilgisayar satmasını sağlamış. Apple'ın onlara büyük bir teşekkür borçlu olduğu inkar edilemez.


Tüm Konu: Google güvenlik için Apple satın alıyor

Resimlerle: 12 alternatif Google açılış sayfası!

Kaynak: www.chip.com.tr