Google+'ı daha etkili kullanmak için ipuçları

CHIP Online
19-07-2011, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google+ ile şimdiden tanıştıysanız sıra ipuçları ile Google+'ı daha etkili kullanmaya geldi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/goog ... ipuclari_28073.html

Resimlerle: TOP 25: En iyi Google Code projeleri

Google+ piyasaya çıkalı henüz çok kısa bir süre oldu ve üyelik halen sadece davet ile devam ediyor ama buna rağmen Google'ın çiçeği burnunda sosyal ağ sitesinin üye sayısı 10 milyonu geçti. Google'ın CEO'su Larry Page'e göre şimdiden günde 1 milyarın üzerinde paylaşım gerçekleşiyor. Yani Google+ hareketlenmeye başladı bile. Eğer siz de davetiye sahibi şanslı kişilerden biriyseniz artık bazı ipuçları ile Google+'ı daha etkili kullanmaya başlamanın vakti gelmiş demektir.

Gizlilik Ayarları
Google+'taki paylaşımlarınızı kimlerin görebileceğini belirlemeniz son derece kolay. Bir paylaşımda bulunurken alt bölümde yer alan "Herkese açık" seçeneği paylaşımı herkesin görebileceği anlamına geliyor. Bu bölümdeki Kişi ekleyin butonu ile bir veya daha fazla çember seçerek sadece belirli kişilerin bu paylaşıma ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Google+ üzerindeki paylaşımlarınızın başkaları tarafından tekrar kullanılmasını istemiyorsanız bunun için bir paylaşım gönderdikten sonra yanındaki ok işaretine tıklayarak "Yeniden paylaşımı devre dışı bırak" seçeneğine tıklamalısınız. Aynı alanadan yorumları da devre dışı bırakmanız mümkün.


Tüm konu: Google+'ı daha etkili kullanmak için ipuçları

İzleyin: Google'dan sosyal ağa dev adım!

Resimlerle: TOP 25: En iyi Google Code projeleri


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Google+'ı beğendiniz mi?