Google+'ın acilen eklemesi gereken 10 işlev!

CHIP Online
11-07-2011, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google+ Facebook'u geçmek istiyorsa, bu 10 "şeyi" mutlaka yapmak zorunda...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/goog ... 10-islev_27935.html


Resimlerle: Bilinmeyen 13 Google Hizmeti!

Google+, Facebook için ciddi bir tehdit oluşturuyor mu, yoksa Google'ın önceki girişimleri gibi o da zamanla kaybolup gidecek mi? Hizmet, içeriği seçerek gönderebilme, Hangout adındaki özel toplu video görüşme özelliği ve haber akışı ile gelecek vaadediyor. Gayet temiz bir ara yüze sahip Google+'da herhangi bir reklam gösterilmiyor ancak Google'ın hizmeti kullanıma açmadan önce bazı özellikleri eklemesi gerekiyor.

Circles (Çevreler) geliştirilmeli:
Circles, sizin belirlediğiniz gruplara mesaj göndermenize izin veriyor ve çok iyi bir fikir. Google+'da gönderdiğiniz içeriği kimin görebileceğini seçebiliyorsunuz. Ancak bu biraz basit görünüyor. Her Circle için alt kategoriler sunulması ve kullanıcıları toplu halde eklemenin kolaylaştırılması faydalı bir geliştirme olacaktır.

Analytics:
Google Analytics'i icat eden bir şirketin hizmetine pek az raporlama özelliği yerleştirmesi şaşırtıcı. Yeni takipçilerinizin gündelik bir özetini görmeniz mümkün değil. Diğer kullanıcıların sizin içeriğinizi tekrar gönderip göndermediğini ve yorum yapıp yapmadığını gösteren bir bildirim de mevcut değil. Paylaştığınız bağlantılara kullanıcıların tıklayıp tıklamadığını gösteren bir işlev de hoş olabilir.

Tüm konu: Google+'ın acilen eklemesi gereken 10 işlev!

İzleyin: Google'dan sosyal ağa dev adım!

Resimlerle: Bilinmeyen 13 Google Hizmeti!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Google+'nın ilk etapta eklemesi gereken en önemli özellikler hangisi?